Nástěnný mechový panel

Znáte mechové dekorace? Mechové panely, obrazy nebo stěny jsou v poslední době stále oblíbenější ozdobou mnoha interiérů. Hodí se na výzdobu kanceláří, firem, provozoven, salonů, restaurací, ale i k dekoraci našich domovů.  

Pokud už vás vaše stěny nudí a nechcete na ně věšet jen obrazy a fotografie, mechové dekorace jsou jedinečným doplňkem každého interiéru. Velmi působivě vypadají živé mechové panely, které si můžete zakoupit hotové, nechat si je vyrobit na míru, nebo si je se zakoupeného mechu na váhu a dalšího materiálu zkusit rovnou vytvořit sami. Živé panely se hodí domů i na pracoviště. Můžete je umístit doslova kdekoliv a všude budou jedinečným doplňkem, který zaujme na první pohled. 

Nástěnné panely

Nástěnný panel lze jednoduše přilepit na zeď, třeba pomocí konstrukčního lepidla Mamut. Můžete ho také na stěnu zavěsit. Skládáním jednotlivých panelů vedle sebe si můžete zhotovit celou mechovou stěnu. Jde o jedinečnou dekoraci, ale i úžasný protihlukový prvek, který dokáže pohltit hluk až 2x více, než běžné protihlukové materiály. Panely jsou vyrobeny z voděodolné překližkové desky o tloušťce 5mm. Pokud se rozhodnete nalepit si mechový panel sami, podívejte se rovnou i na příslušenství pro lepení mechu

nástěnný mechový panel

Přírodní mech

Přírodní mech použitý pro dekoraci je mumifikován a dostatečně stabilizován. Jde o moderní a biologicky odbouratelnou technologii úpravy, která umožní prodloužit živý vzhled každého druhu mechu na několik let bez nutnosti zavlažování nebo mlžení. 

Sobí mech se dováží ze severských zemí, jako je Finsko nebo Norsko a je kontrolovatelně sbírán ve volné přírodě. Kopečkový a plochý mech je dovážen z Francie, kde je sbírán v soukromých lesích. 

Druhy mechu

Na panely je použit mumifikovaný kopečkový nebo sobí mech, který je nalepený na panel a tvoří elegantní dekoraci. Velmi dobře poslouží pro tvorbu mechové stěny. Panely mají na zadní straně otvor pro zavěšení na stěnu. Panely mohou mít různé odstíny zelené barvy. Nejčastěji mají rozměry 50×50 cm s výškou 6 cm. Na zakázku se dají vyrobit ve vámi požadovaných velikostech. Mechdekor.cz přírodní design nabízí i spoustu jiných mechových dekorací. Rozhodně si je prohlédněte.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *