Velikonoční dekorace provoněná jarem

Velikonoce jsou spjaté s jarem, a tak se často plete, zdali jde vlastně o oslavu jara nebo samotných Velikonoc. V dnešní době již na Velikonoce tolik nedáme, a tak raději oslavujeme jaro. Přesto se pojďme podívat, jaké dekorace budou slušet jak Velikonocům, tak celému jaru.

Čistě jarní dekorace se točí okolo květin a větviček s rašícími lístky. Naopak pro velikonoční dekorace jsou typické zdobená vejce, zlatavá kuřátka, roztomilí zajíčkové a chundelatí beránci. Dnes se však podíváme, jak tyto dekorace hloubit a vytvořit tak stylovou dekoraci, která bude vašemu domovu slušet.

easter-321426_1280

Květináčky ze skořápek

Naprosto dokonalým spojením Velikonoc, jara a nového života jsou květináčky ze skořápek. Ty si vyrobíte naprosto jednoduše. Stačí se zbavit vajíčka uvnitř skořápky. V podstatě můžete vajíčko vyklepnout do hrníčku a použít jej na vaření či pečení. Dejte si však pozor, aby zůstala skořápka celistvá, jen rozdělená na dvě části. Skořápku si můžete následně obarvit, nasypat do ní trochu hlíny a zasázen semínka.

egg-638225_1280

Narcisky z vaječného plata

Také si můžete vyrobit umělou kytici. Potřebovat budete vaječné plato, tvrdý papír a žlutou a zelenou barvu. Z tvrdého papíru si vystřihněte šesticípou kytičku ve tvaru narcisu a stonek s lístkem. Doprostřed květu nalepte kalíšek z vaječného plata a celý květ natřete žlutou temperou, stonek naopak zelenou. Takto si můžete vytvořit celou kytici.

flower-661585_1280

Květinovo-vajíčkové aranžmá

Na stolek si můžete vytvořit zajímavou květinovo-vajíčkovou dekoraci. Vezměte si proutěný košíček, který vyskládejte mechem a ukryjte v něm květináček s jarními kytičkami (narcisy, petrklíči, sedmikráskami, apod.) a naskládejte vajíčky či jejich skořápky.

easter-663223_1280

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *