Jak navrhnout malou koupelnu? Plány a návrhy.

Vytvořte si malou svobodnou lázeň v koupelně, umístěte ji do středu místnosti nebo ji posaďte k oknu. Pokud stále chcete upřednostnit vzhled, vanu dejte výš nebo vsaďte na lázně v japonském stylu.

Buďte praktičtí a poraďte se s odborníky. Vaše koupelna může mít vanu z litiny, protože je velmi těžká a kvalitní. Mohou být i platové a akrylové vany, které jsou dobrou alternativou. Pokud se rozhodnete umístit vanu u stěny nebo okna, naplánujte si dostatek prostoru kolem, abyste se k ní dostali za účelem lepšího čištění. Použijte dokončovací prvky, jako luxusní dlaždice, obložení stěn a nápadné podlahy. Přidáte dotek okouzlujícího kouzla.

Tip: JAKÁ JE SPRÁVNÁ VÝŠKA KUCHYŇSKÉ LINKY

Design: David Giles

Sprchový kout

Rodinná vana se může zdvojnásobit i jako sprchový kout. Buď instalujte elektrickou sprchu nad vanou, nebo vyměníte stávající kohouty za ty, které mají ruční sprchu. Zkontrolujte, zda je váš tlak vody dobrý. Kompletní sprchu se skleněnou stěnou připevněnou ke straně lázně oceníte. Alternativně investujte do sprchového koutu, který je kulatý, nebo má zaoblené rohy. Dá vám větší manévrovací prostor při sprchování. Když se vanička naplní, budete mít užitečné koupání dětí.

Design: Tim Young

Návrh koupelny

Navrhněte svůj prostor koupelny podle toho, jak je nejčastěji používán. Pokud vaše rodina upřednostňuje sprchování spíše než koupání, pak přemýšlejte o menší vaně pro občasné koupání a využijte prostor navíc, abyste si naplánovali vhodnou sprchu. Pokud dáváte přednost koupelovým lázním, rohové sprchové kabiny jsou dobré využití prostoru a umožňují plnohodnotné osazené i volné lázně. Šikovné řešení, které šetří prostor, je vytvoření stínící stěny kolem lázně, která vytvoří jednu stranu sprchového koutu.

Design: Colin Poole

Rozložení sprchového koutu

Ačkoli je to velký projekt, který je třeba podniknout, taková koupelna je vážně stylová volba. Navíc je ideální pro vytváření současného vzhledu. Celá místnost s koupacím bazénkem bude muset být vodotěsná, protože nedochází k tvorbě sprchového koutu a voda se vypouští přes výstup v podlaze. Pokud je váš rozpočet napjatý, elegantní alternativou je téměř neviditelný nízkoúrovňový plát se skleněnou obrazovkou.

Design: Jamie Mason

Na co nezapomenout

Přemýšlejte o větrání, zejména pokud koupelna nemá okno. Instalace ventilátoru k odstranění páry je dobrý nápad. Mluvte s vaším návrhář koupelny nebo elektrikářem o osvětlení před nákupem, aby se zabránilo nákladným chybám. Světla musí být určena pro koupelny.

Design: Lizzie Orme

Zdroj: idealhome.co.uk

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *