Jak odhlučnit kotelnu či dílnu v domě

Jak efektivně odhlučnit kotelnu nebo dílnu v domě?

Některé pokoje v domě si zaslouží trochu více péče, protože jinak se budete potýkat s nepříjemným hlukem. Kotelny nebo dílny se často nachází v jedné části domu. Jakmile tam něco budete dělat nebo zapnete kotel, v obytné části svého domu všechno uslyšíte. Z tohoto důvodu se musíte soustředit na zvukovou izolaci, kterou hodně lidí podceňuje.

Potřebujete místnost odhlučnit?

Nemusíte izolovat všechny pokoje v domě. Hluk z dílny vám vůbec nemusí překážet, zatímco u kotelny se musíte rozmyslet více podle hlučnosti kotle. Rozhodování o odhlučnění technických prostor by se mělo řídit podle toho, kde je pokoj umístění a kolik hluku z něj uniká. Nad tím se musíte zamyslet v první řadě.

Izolaci nemusíte použít ihned při stavbě domu, i když je to nejlepší. Pokud již máte stavbu hotovou a žijete tam, sledujte míru hluku. Určete nejhlučnější oblasti v domě a rozmyslete si, kde budete potřebovat odhlučnění nejvíce. Jde o poměrně velkou investici, takže si ji musíte dobře rozmyslet.

Správné materiály jsou klíčové

Kontaktujte odborníky a nechte si poradit, jaký materiál pro vás bude nejlepší. Vybírat můžete z mnoha variant, které mají vysokou zvukovou absorpci. Hodně záleží na vašem rozpočtu, ale také na tom, kolik hluku potřebujete odstranit ze svého domova. Mezi nejlepší a nejoblíbenější varianty materiálu pro izolaci zvuku patří:

  • akustické desky,
  • akustické pěny,
  • panely,
  • závěsy.

Rozhodněte se, kdo provede instalaci

Instalace materiálu většinou není složitá, ale nemusíte to dělat sami. Aplikovat akustické desky můžete velmi jednoduše a zvládne to každý zkušenější kutil. Jestli si nejste jistí, zda na to máte potřebné náčiní nebo zda byste to celé zvládli správně, zavolejte si na pomoc řemeslníky. Ti to zvládnou během chvilky, nezaplatíte za to žádnou vysokou částku a budete mít jistotu, že je materiál instalovaný správně.

Zdroj obrázku: torwaiphoto / stock.adobe.com

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *