5 tipů jak si moderně zařídit obývák

Vývoj jde dopředu v úžasném tempu. Od materiálu, přes osvětlení až po rozložení nábytku se trendy interiérového designu mění astronomickou rychlostí. Podívejte se na pět obytných místností, které zahrnují současnou osvědčenou praxi, ale i způsoby, které budou pravděpodobně přitažlivé pro klienty v nadcházejících letech. Některé z těchto prostorů jsou tlumené a jemné, což vyvolává pocit harmonie. Jiné využívají odvážnější přístup. Nejdůležitější je, že tyto obývací pokoje přináší nejpopulárnější nápady v současném designu, aniž by se spojily do jedné homogenní skupiny a každý má svou vlastní charakteristickou osobnost.

Začínáme vznešeným pastelovým designem. Tento rozjasněný, bílý obývací pokoj využívá světle žlutou barvu jako primární nádech, přičemž se v ní objevuje mnoho odstínů jemných barev. Rozložení je otevřené, s centrální pohovkou do tvaru L. Velká okna neobětují vaše soukromí díky obrovským živým plotům. Umělecká díla za jídelním stolem obsahují některé barvy v obývacím pokoji.

Rostliny zjemní prostor a velká okna spojují interiér s nezapomenutelným výhledem ven. Obývací pokoj má obzvláště úžasnou pozici, kdy dvojitá stěna oken poskytuje úplný výhled na oblohu a krajinu. Není snadné najít umělecké dílo, které by vyhovovalo stupnici široce otevřené atriové stěny, jako je tato. Tato fotka ukazuje, jak se i jídelní stůl bezchybně integruje do prostoru včetně přirozených barev použitých v jídelním a obytném prostoru.

 

Diamantové čalounění, hravě šikmé židle a chromové koule na osvětlení dají dohromady zajímavou geometrickou estetiku v jídelně. Hned za rohem obývacího pokoje je kompaktní kuchyňská linka, která zabírá malou chodbu vytvořenou schodištěm. Jde jen o to, zda vám tak malý prostor k vaření stačí.

Zde je další prostor, který přináší výhled ven. Tento moderní obývací pokoj vám dá vychutnat svou jedinečnou konfiguraci, jejíž posezení vyhlíží přes bazén směrem k nádherné krajině. Moderní nábytek inspirovaný minimalistickým designem nabízí dotek klasické jednoduchosti a udržuje nízký profil pro zachování výhledu venku. Centrální schodiště přesahuje střed místnosti s posezením a stolem, které dobře využívají prostor pod ním.

Použití malého stolku za pohovkou je skvělým způsobem, jak zabránit tomu, aby centrální pohovka vypadala příliš zřetelně zezadu a sloužila jako praktické místo pro ukládání knih z dalekých cest. Celkový prostor doplňují designové lampy. Do rozlehlého světlého prostoru můžete zapojit i dominantnější barvu jako je tyrkysová. Jde o veselý přístup k minimalistickému a přírodnímu prostředí. Jasně modrá pohovka s šedými polštářky rozhodně dělá odvážný první dojem. Jedná se o jediný výrazný kus mezi neutrálními barvami používaný v celém obývacím pokoji, přesto tento blok barev více než povzbudí celou místnost.

Zdroj: home-designing.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *