papírové krabice

Jak si nejlépe usnadnit stěhování

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Něco pravdy na tom bude. Člověk si ani neuvědomí, kolik věcí za život v jednom bytě zvládne nahromadit. Většinu z nich pečlivě schová do skříní a komod a ani neví, že je má. Vyplavou na povrch, až když se rozhodne odstěhovat. Pak nastává nekonečné rozhodování, co si nechat, co vyhodit a co prodat.

Dbejte na správné roztřídění

Jak si během stěhování udělat pořádek ve svých věcech? Nejlepší bude, když vše řádně roztřídíte. Stejně jako jsou vašimi pomocníky v domácnosti úložné prostory, při stěhování jsou vašimi nejlepšími přáteli krabice. Nejefektivnější způsob, jak věci roztřídit, je použít pevné papírové krabice s nadepsanými štítky. Vyhraďte si dostatek času a připravte si boxy určené ke stěhování. Věci, jež už nevyužijete, můžete buď vyhodit, nebo v lepším případě nabídnout někomu, kdo je ještě využije. Na internetu se nachází mnoho bazarových portálů, kde můžete nepotřebné věci nabízet. Nádobí, oblečení, různé pomůcky, nástroje a náčiní si rozdělte do krabic, podle toho, do jaké místnosti jsou určené. Nádobí tedy půjde do krabice se štítkem kuchyně, kosmetické a hygienické přípravky do krabice se štítkem koupelna, a podobně. Tento systém vám podstatně usnadní následné vybalování a vy si budete moci brzy užívat útulného nového domova.

Pozor na křehké věci

I pro skleničky a další křehké záležitosti jsou vhodné krabice na stěhování. Důležité ale je jednotlivé křehké kousky pečlivě zabalit do papíru. Pokud máte k dispozici polystyrenové polštářky, využijte jich a vyplňte jimi zbývající prostor v úložném boxu, abyste zabránili rozbití při transportu. Často dobře poslouží také bublinková fólie. Zkuste s ní obalit větší skleněné kusy, jako jsou třeba džbánky nebo keramické vázy. Vzduchové bublinky poslouží jako ochrana proti roztříštění.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *