Investiční zlato

Vyplatí se investice do zlata? Známe odpověď

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Analytici hovoří jasně

V posledních několika týdnech vyrostla cena zlata na nové maximum. Možná si tedy říkáte, proč byste měli kupovat něco, co je momentálně drahé. Odpověď nám poskytnou přední světoví analytici. Ti totiž jasně říkají, že žlutý kov bude v následujících dekádách ještě mnohem hodnotnější. Taky aby ne – světové zásoby nejsou nekonečné a poptávka roste (ze strany průmyslové výroby, bank, států i investorů).

Z těchto důvodů je naprosto jasné, že každý držitel většího množství fyzického zlata má vystaráno. Budete-li v následujících deseti, patnácti i více letech postupně přikupovat slitky/cihličky, vybudujete si opravdu krásné úspory. Zapomeňte ovšem na akcie zlatých firem, online držení zlata a podobné internetové záležitosti.

Pořiďte si investiční zlato

Nekupujte jen tak někde

Čeští investoři si musí dávat pozor na jeden podstatný detail – žádná česká mincovna zlato ve formě zlatých cihel nebo slitků nevyrábí. Pokud si tedy u nás koupíte slitek, pochází z jiné země. Nejčastěji k nám proudí investiční zlato (investičné zlato) ze Švýcarska.

Tento import s sebou přináší fakt v podobě rozdílných cen napříč obchodníky. Naprosto stejný slitek má totiž u různých obchodníků odlišnou cenu. I v případě nejmenších gramových slitků se bavíme o rozdílu klidně 400 Kč. Pokud se budete několik let držet nevýhodných nabídek, zbytečně vyhodíte z okna desítky až stovky tisíc korun. Co z toho plyne?

Porovnávejte ceny slitků napříč různými obchodníky. Až po pořádném srovnání si objednejte požadované kusy za nejlevnější cenu. Jedině tak dáte svým investicím smysl a budete se radovat z výdělků.

Zlatá cihla - investiční zlato

Zdroj fotek: zlatemince.cz.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *