Jak vymalovat obývák s šedou sedačkou?

Šedá barva je univerzální, nestárnoucí, nadčasová, elegantní, moderní a snadno kombinovatelná. Skvěle vypadá třeba v kombinaci s hořčicově žlutou, zemitými odstíny barev nebo starorůžovou barvou. Útulný a příjemný dojem z kombinace těchto barev vás nepřestane bavit ani po letech.

U šedé můžete vybírat z široké škály šedých odstínů, od světlých až po antracitovou. Tento oblíbený odstín v interiéru vidíme na zdech, dekoracích, doplňcích a nábytku včetně šedých sedacích souprav.  V obývacím pokoji je skvělou volbou. Vnese klid a harmonii do domova, kde se budete cítit skvěle.  Podívejme se jak vymalovat pokoj s šedou sedačkou.

Dominantní šedá sedací souprava

Dominantou obývacího pokoje je prostorná a pohodlná sedací souprava. Sedačkav šedém odstínu oddělí odpočinkovou zónu od zbytku prostoru. Dekorace ve stejném duchu příjemně sladí celou místnost a vytvoříte tradiční i velmi moderní obývací pokoj. Jak vymalovat obývák s šedou sedačkou? Tady jsou barvy do obýváku a inspirace.

Využijte různé textury

Zkuste zvětšit prostor zajímavými plastickými texturami. Pomůže vám k tomu třeba ocelově šedá tapeta s vystouplým vzorem. Atmosféru dotvoří i dlouhé závěsy až na zem z hrubé látky,  vzorovaný přehoz přes sedačku i strukturované povlaky na polštářky. Využít můžete i typologie barev.

Oblíbený skandinávský styl s bílou barvou

První variantou, jak vymalovat obývák, je klasická bílá barva. Čistý, funkční a jednoduchý skandinávský styl je trochu minimalistický. Obývacího pokoje ve skandinávském stylu dosáhnete pomocí rovných linií a ostrých hran s využitím různých odstínů šedé barvy s bílými doplňky. 

Jemný glamour styl v růžové

Půvabné elegantní prostory vytvoří glamour styl v kombinaci šedé barvy s jemně růžovou, starorůžovou či pudrovou. V těchto barvách volte i nábytek a dekorace v obýváku a na zem dejte třeba koberec s glamour vzorem pro zútulnění prostoru. Prostor dolaďte čerstvými květy ve váze.

Osvěžte prostor žlutou

Krásný obývací prostor vytvoříte kombinací citrusově žluté, hořčicově žluté či okrové barvy s tmavě šedou. Žlutá rozjasní a osvěží chladný styl a dodá místnosti letní nádech slunce. Tmavě žluté doplňky můžete doplnit  v podobě výrazného křesla, plédu, polštářků, stínidla lampy, vázy nebo třeba závěsů. Žlutá prozáří místnost i v případě, kdy máte černý obývák.

Využijte zemité barvy

Vhodné barvy na zeď do obýváku jsou ty přírodní a zemité. Tmavé hnědá, krémová nebo zelenkavá skvěle vypadá právě v kombinaci s šedou barvou. Přidat můžete i světle hnědý nábytek a doplňky.  Vhodná barva obývacího pokoje může být v jakémkoli odstínu uvedených barev.

Ostružinová elegantní kombinace

Intimní a elegantní verzi obývacího pokoje vytvoříte s použitím sytě šedého základu a ostružinově fialové barvy. Doplňte stěnu pruhem ve fialovém odstínu a slaďte bytový textil ve stejném tónu. Ostružinová barva působí žensky, jemně a útulně. Současně je originálně dominantní

Kombinace tyrkysové s šedou

Pro vytvoření veselejšího, ale i útulnějšího prostoru kombinujte tyrkysově modrou se světle šedou a bílou barvou. Přidejte dekorace a na stěny přidejte třeba rámečky s fotografiemi nebo obrazy. Krásný bude i modrý obývací pokoj v provedení královské modré kombinované s šedou.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *