modrý pokoj

Zařiďte si obývací pokoj do modré – 5 tipů

Podívejte se na naše modré návrhy nábytku či stěn v obývacím pokoji. Vezměte si inspiraci a začněte tvořit. Přidáváme i pár fotek navíc.

Klíčem k vytvoření klidné, čisté a klasické atmosféry, kterou vnesete do vašeho obývacího pokoje, je různým způsobem začlenit modré odstíny do dekorace. Modrá barva byla vždy znamením svěžesti a elegance. Výsledkem je, že modré obývací pokoje jsou vždy elegantní a stylové. Současně vytvářejí klidnou atmosféru, vhodnou k příjemné relaxaci, odpočinku i posezení s rodinou a přáteli.

modrý pokoj

modrý pokoj

Tip: 5 TIPŮ JAK SI MODERNĚ ZAŘÍDIT OBÝVÁK

Můžete zvolit modrou pouze jako dekorativní barvu

V místnosti s převážně dřevěným nábytkem může být někdy obtížné najít dokonalou barvu stěn. V tomto případě byste měli také zvážit použití doplňkových barev a modrá je prostě skvělá volba. Můžete použít modrou barvu pro závěsy, možná i v kombinaci s jinými barvami, jako je bílá, smetanová, šedá nebo béžová, které jsou neutrálními tóny a nebudou zasahovat do modré barvy.

modrý pokoj

modrý pokoj

Můžete také zvolit pastelový odstín a kombinovat jej s jasnějšími barvami

Můžete také použít modrou jako předložku nebo koberec a další prvky, jako jsou lampy, dekorativní polštáře nebo dokonce samotný nábytek. Modrá barva vypadá naprosto úžasně, když je kombinována s hnědou a béžovou barvou. Atmosféra se tak stává příjemnou a klidnou, že budete chtít strávit celý den v obývacím pokoji.

modrý pokoj

modrý pokoj

Modrá jako barva stěny je často vnímána jako uklidňující

Modré návrhy obývacího pokoje mohou být také mnohem pestřejší. Pro stěny můžete také použít modrou barvu, ačkoli byste měli místo pastelových tónů uvažovat o jasnějších tónech, protože nechcete vytvářet žádnou ohromující výzdobu. Pomocí klasických vzorů a strukturovaných tkanin spolu s kombinací modré a krémové látky získáte nový vzhled a klidnou atmosféru. Také bude snadné vytvořit klasickou rovnováhu.

modrý pokoj

modrý pokoj

Doplňkové barvy se často používají v tradičních dekorech

Další nápady, které mohou přispět k vytvoření úspěšného designu v obývacím pokoji, zahrnují použití modrých a bílých pruhů, které jsou vždy elegantní. Můžete použít námořní tisk například pro polštáře nebo pro závěsy a koberec. Modrá také vypadá úžasně, když je kombinována s bílými stěnami a nábytkem z tmavého dřeva.

modrý pokoj

modrý pokoj

Zdroj: homedit.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *