Dekorace do vašeho obývacího pokoje

Obývací pokoj je vedle kuchyně pokojem představujícím hořící krb vašeho domova. Kuchyně je však určená spíše pro vaši rodinu, kdežto obývák i pro vaše návštěvy. Chcete, abyste se ve vašem obývacím pokoji cítili dobře vy i vaše návštěva? Víte, jaké dekorace by neměly ve vašem obývacím pokoji chybět?

4601239041_9617f79eed_o

Samozřejmě by ve vašem obývacím pokoji neměla chybět pohovka, televize a popřípadě křeslo či obývací stěna. Zapomeňme na nábytek a pojďme se podívat, jaké dekorace se budou hodit do vašeho obývacího pokoje.

Obrázky, plakáty a zrcadla

Základem stylového obývacího pokoje jsou dekorace na stěnu. Zapomeňte na holé stěny a raději je oživte zajímavým plakátem či obrazem. V posledním roce jsou oblíbené hlavně vícedílné obrazy na stěnu nebo dekorace z fotografií. Pokud je váš obývací pokoj menší, nainstalujte si na stěnu zrcadla. Do obývacího stylu ve Vintage stylu se hodí zrcadlo s benátským rámem do moderního a minimalistického bytu sedne zrcadlo bez rámu.

paintings-576027_1280

Lustry, lampy a svíčky

Ke stylovému obýváku patří designové osvětlení. Základem je samozřejmě centrální lustr. Opět si můžete volit z různých stylů – Vintage lustru, retro lustru, atd. Lustr můžete doplnit stojacími lampami, které se do hřejivého a útulného obýváku dokonale hodí. Pro podtržení atmosféry rozmístěte svíčky.

lamp-558122_1280

Textilie dají obýváku šmrnc

Textilie dávají místnosti celkový ráz. Květinová textilie potahů se hodí k Vintage stylu, hřejivé barvy naopak k Provence či Skandinávii, pastelové barvy a geometrické tvary se hodí k retro stylu. Textilie slaďte dohromady – polštářky, potahy, koberečky a závěsy či záclony.

pillow-456430_1280

Květiny dodají pokoji život

A zapomenout bychom neměli na květiny, ať už řezané, živé nebo sušené. Na sušené květiny si však dejte pozor, zvláště jste-li alergik.

porcelain-480552_1280

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *