Nevyhýbejte se černé. I obývací pokoj může zútulnit!

Černá barva nemusí znamenat, že jste negativní, samotáři a neustále smutní. Černá barva je IN a bude slušet i vašemu obýváku! Černá barva se hodí (téměř) ke všemu, proto můžete nakombinovat černý nábytek a barevné doplňky, nebo naopak barevnou sedačku, koberec i stěny, ale černou dozdobit a doladit všechna „hluchá“ místa.

ErikaWittlieb / Pixabay

Černá je zajímavá

Kombinací barev s černou vytvoříte zajímavý efekt, který je předně moderní, ale hlavně je velmi praktický. Černou totiž nic nemůžete zkazit! Neznamená to, že musí být celý pokoj nutně dočerna! Nesmí toho být příliš, abyste se necítili jako v kobce. Věřte, že když doplníte interiér decentně černou barvou, vykouzlíte příjemné prostředí.

Černý nábytek

Velmi moderní a neotřelé je pořízení černého nábytku. Co se týče konkrétně obývacího pokoje, volit můžete černou pohovku, police, knihovnu, televizní stolek. Vše bude ladit s elektronikou, která bývá taktéž většinou černá.

Černé dekorace

Pokud nechcete černou plýtvat a nechcete, aby byla tak dominantní, zvolte tlumenou šedou nebo čistou bílou jako základ, který doplníte o černé dekorace. Na bílých policích se tak vedle černé televize bude krásně vyjímat černá dekorace – černá figurka kočky, černý svícen, aromalampa, může jít také o černé rámečky s fotkami.

amarjits / Pixabay
amarjits / Pixabay

Moderní bydlení

Zejména mladé páry si při zařizování společného bydlení vybírají černou a bílou barvu. Jejich spojení je velmi moderní a jde o takovou klasiku, kterou nic nemůžete pokazit. Nemusíte se navíc hádat, zda bude sedačka modrá nebo červená – jednoduše zvolte černou. Velmi zajímavé prvky vytváří i šedá, tedy mix těchto dvou barev. Ta lze potom doladit taktéž s barvičkami, nebo opět jen s černou a bílou. Na šedou pohovku můžete pořídit černé polštářky nebo bílý přehoz, na šedém koberci potom nepřehlédnete bílý stolek a u bílé stěny může klidně stát černý květináč. Stačí si trošku pohrát s představivostí a lze i z černých dekorací rázem vykouzlit jedinečné zátiší!

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *