Podzimní dekorace do bytu

Léto bude u konce a podzim se pomalu ale jistě blíží k našim dveřím. Zavítá do našich šatníků, botníků i domovů. A když jej nemůžeme zastavit, můžeme mu jít naproti. Vytvořte si s námi podzimní dekorace do bytu.

Každé roční období má svoje jedinečné kouzlo a podzim není výjimkou. Od nádherných barev v celé naší přírodě, přes sladké dozrávající plody i nejrůznější slavené tradiční svátky. Užijte si příjemné večery s šálkem horkého čaje a svařeného vína u ohně či krbu. Poslouchejte zvuky větru, divokých kapek deště na okenním parapetu a užijte si všechny pestré barvy podzimu. Pokud máte rádi podzim a všechny jeho krásy, které nám přináší, přeneste si jej i domů.

Tip: PĚSTOVÁNÍ LEVANDULE V KVĚTINÁČI

Jednoduchá proměna interiéru

Zajímavé dekorace a podzimní úpravy jídelního stolu, dveří i okenních parapetů zvládnete i vy sami. Pokud si nejste jisti, jaké zvolit barvy, určitě je to béžová, okrová, oranžová, všechny odstíny hnědé, temně rezavá, žlutá i oranžová, ale i zelená ve všech odstínech. Naplánujte si procházku do parku, do lesa a prostě kamkoliv do přírody.

Co budeme sbírat

Nasbírejte si šišky, kaštany, bukvice, žaludy, větvičky sušených plodů v podobě šípků a jeřabin, sušených květů i travin. Doplňte své dekorace o miniaturní okrasné dýně a vytvořte si svoje vlastní podzimní dekorace. Věnec na dveřích pletený z podzimních listů, bobulí a sušených plodů přivítá každou návštěvu.

Sušené květy

Využít lze sušené květy, které si sami usušíte doma. Stačí je svázat do kytic, zavěsit a usušit na suchém, tmavém a vzdušném místě. Usušené květy doplní podzimní dekorace a pak je stačí vložit do vázy, koše, ošatky, truhlíku nebo keramického květináče. Můžete dát kratší a hustší květiny do popřední a jemné květiny na dlouhém stonku dozadu. Přidejte větvičky a plody.

Originální dekorace

Nádherné a originální podzimní dekorace můžeme vytvořit z obyčejného barevného listí a větviček. Nejlépe vypadají třeba v kombinaci s přírodními materiály, v podobě keramických květináčů, kameninových váz nebo proutěných košíků. Do nich stačí větvičky s barevným listím naaranžovat, doplnit je o podzimní plody, kaštany a šiškami. Krásná dekorace vás nebude nic stát. Stačí se projít naší podzimní přírodou.

Dekorace z kaštanů

Dekorace z kaštanů je jednou z nejrozšířenějších činností rodičů s dětmi. Tento druh výzdoby je velmi dobře dostupný. Vyrábět můžete postavy nebo zvířátka, svícny i věnce. Záleží jen na vás, jak bude dekorace z kaštanů vypadat. Sbírejte různé velikosti a tvary kaštanů. Pro samotnou výrobu budete potřebovat kromě kaštanů také špejle, nůž, hřebík či šídlo, kterým snadněji vyhloubíte díru do plodu. Figurky vytvoříte spojováním jednotlivých kaštanů k sobě.

Adventní věnec

Základem adventního věnce je polystyrénový nebo slaměný korpus. K výrobě budete potřebovat nůžky, kleště na drát, zelený vázací drát tloušťky asi 0,6 až 0,8 mm navinutý na cívce, zahradnické nůžky, tavicí pistoli nebo rychleschnoucí lepidlo, hřebíky nebo neohebný drát na připevnění svíček a 4 svíčky. Kromě chvojí suché rostliny a plody, šišky, ořechy, koření a stuhy. Jak bude nakonec vypadat váš adventní věnec, záleží pouze na vás.

Dekorativní vázy a květináče

Dekorativní vázy a květináče mohou být jarní, letní, podzimní i zimní, vánoční i velikonoční. Můžete se postit i do dekorativních truhlíků. Můžete je osázet živými rostlinami, vyplnit suchými květinami, travinami a plody, použít různé zakoupené dekorace i umělé květiny. Inspiraci na dekorativní květináče a vázy můžete načerpat i u nás.

Dekorace z PET lahví

Obyčejná plastová láhev, kterou bychom jinak vyhodili, může být zdrojem inspirace a užitečné zábavy pro ty, co mají rádi rukodělné práce a vlastnoruční výrobky. Z plastových lahví si můžeme vyrobit krásné doplňky do domácnosti. Pěkné dekorace z PET lahví se hodí i na zahradu. K práci budete potřebovat několik plastových lahví nejlépe různých barev, nůžky, tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo pro lepení plastů.

Využijte zavařovací sklenice

Zavařovací sklenice můžete využít jako svícny, naplnit je kamínky, mušlemi nebo kořením. Můžete si vytvořit pokladničku, použít je jako dekorace do interiéru i na terasu, zasázet do nich bylinky a rostliny, nebo je využít jako vázy. Fantazii se meze nekladou. Klasické zavařovací sklenice můžete barevně pomalovat, polepit, obalit látkou či provázkem.

Výzdoba jídelního stolu

Květinové aranžmá z živých nebo sušených rostlin, travin, větviček a plodů vnese do každého interiéru příjemnou náladu a zútulní prostor. Nezapomenutelný zážitek ze stolování umocníte i pomocí svícnů a svíček. Použít můžete vázy, květináče i misky. Pěkná výzdoba jídelního stolu zútulní každou domácnost.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *