Podzimní dekorace do bytu

Léto bude u konce a podzim se pomalu ale jistě blíží k našim dveřím. Zavítá do našich šatníků, botníků i domovů. A když jej nemůžeme zastavit, můžeme mu jít naproti. Vytvořte si s námi podzimní dekorace do bytu.

Každé roční období má svoje jedinečné kouzlo a podzim není výjimkou. Od nádherných barev v celé naší přírodě, přes sladké dozrávající plody i nejrůznější slavené tradiční svátky. Užijte si příjemné večery s šálkem horkého čaje a svařeného vína u ohně či krbu. Poslouchejte zvuky větru, divokých kapek deště na okenním parapetu a užijte si všechny pestré barvy podzimu. Pokud máte rádi podzim a všechny jeho krásy, které nám přináší, přeneste si jej i domů.

Tip: PĚSTOVÁNÍ LEVANDULE V KVĚTINÁČI

Jednoduchá proměna interiéru

Zajímavé dekorace a podzimní úpravy jídelního stolu, dveří i okenních parapetů zvládnete i vy sami. Pokud si nejste jisti, jaké zvolit barvy, určitě je to béžová, okrová, oranžová, všechny odstíny hnědé, temně rezavá, žlutá i oranžová, ale i zelená ve všech odstínech. Naplánujte si procházku do parku, do lesa a prostě kamkoliv do přírody.

Co budeme sbírat

Nasbírejte si šišky, kaštany, bukvice, žaludy, větvičky sušených plodů v podobě šípků a jeřabin, sušených květů i travin. Doplňte své dekorace o miniaturní okrasné dýně a vytvořte si svoje vlastní podzimní dekorace. Věnec na dveřích pletený z podzimních listů, bobulí a sušených plodů přivítá každou návštěvu.

Sušené květy

Využít lze sušené květy, které si sami usušíte doma. Stačí je svázat do kytic, zavěsit a usušit na suchém, tmavém a vzdušném místě. Usušené květy doplní podzimní dekorace a pak je stačí vložit do vázy, koše, ošatky, truhlíku nebo keramického květináče. Můžete dát kratší a hustší květiny do popřední a jemné květiny na dlouhém stonku dozadu. Přidejte větvičky a plody.

Originální dekorace

Nádherné a originální podzimní dekorace můžeme vytvořit z obyčejného barevného listí a větviček. Nejlépe vypadají třeba v kombinaci s přírodními materiály, v podobě keramických květináčů, kameninových váz nebo proutěných košíků. Do nich stačí větvičky s barevným listím naaranžovat, doplnit je o podzimní plody, kaštany a šiškami. Krásná dekorace vás nebude nic stát. Stačí se projít naší podzimní přírodou.

Ohodnoť tento příspěvek:

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *