Dekorativní vázy a květináče

Připadají vám vaše poličky, skříňky a stolečky příliš prázdné? Pak je načase je zaplnit. Neznamená to, že bychom na ně měli naskládat desítky věcí a přebytečností, které akorát opticky zmenší prostor a udělají vám ve všem nepořádek. Cílem je vybrat takovou věc, která prázdný prostor zaplní s grácií a originálním nápadem. Zajímá vás, jak upoutat na detail, jak z obyčejných věcí udělat neobyčejné? Pak čtěte dál, dnes se podíváme, jak můžeme kouzlit s vázami a květináči.

Možná si myslíte, že jen málo lidí má doma koupenou vázu. Určitě to znáte z vlastní zkušenosti, sem tam dostanete kytku a najednou nevíte, do čeho ji dát. A tak hledáte aspoň nějakou tu sklenici či dokonce kýbl. Pokud se však stydíte dávat květiny před hosty či dárci do omšelé a oprýskané sklenky, pak načerpejte inspiraci, kterou samozřejmě můžete aplikovat i na květináče pro sázené rostliny. Na závěr se podíváme, jakým originálním způsobem se dají využít jinak nevyužité vázy.

porcelain-vase-402200_1280

Co dělat, když nemáte vázu?

Pokud nemáte vázu, nemusíte vůbec zoufat. Připouštíme, že výše jmenované alternativy použité namísto vázy, například zavařovací sklenice či kbelíky, nejsou nijak stylové a vůbec se nedají použít jako dekorace. Skvělou alternativou a tipem pro vás je například obyčejný džbán. Vypadá stylově a vyvolává dojem Provence stylu, rustikálního stylu či Skandinávie.

pot-498662_1280Změňte staré ve stylové

Nádhernou a stylovou vázičku můžete vyrobit i ze staré a oprýskané nádoby, ať již dříve sloužila k čemukoli jinému. Dekorativní vázu či květináč vytvoříte například pomocí barviček na sklo či na keramiku.

cactus-520310_1280Jak udělat z vázy dekoraci?

Ze staré skleněné vázy či jiné sklenice, kterou jste dříve používali na místo vázy, můžete vyrobit zajímavou a originální dekoraci. Buď můžete opět použít barvičky na sklo, sklo pomalovat a dovnitř nasypat například rýži či písek. Nebo si můžete vzít několik sklenic a do každé z nich nasypat něco jiného, a pak je jen vyskládat vedle sebe podle barviček. Do sklenic můžete naskládat i oblázky či papírové ozdoby, např. origami.

rice-191930_1280

 

ship-316557_1280

vase-364275_1280

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *