Dekorace na jídelní stůl

Dekorace na jídelní stůl

U stolu se většinou scházíme s rodinkou ráno nebo večer. Nejčastěji však o víkendu, kdy máme na sebe všichni mnohem více času. Abychom se v tyto okamžiky cítili co nejlépe, můžeme se obklopit jednak věcmi potřebnými, ale i takovými, které vytvoří okouzlující atmosféru.

Tipy na dekorace na jídelní stůl
jidelni stul dekorace

K těm potřebným věcem patří kořenky a jiná dochucovadla, která mohou být na dekorativním tácku, případně mít originální obaly. Zajímavě vypadají i mlýnky na koření. Velmi záleží na celkovém pojetí.

Účelné dekorace na jídelní stůl

Například jídelní stůl v tradičním venkovském stylu ponese dekorace z přírodních materiálů a jemné tlumené barvy. Solnička a pepřenka ve dřevě, olej a ocet ve skleničce s korkem. Možností, jak účelně ozdobit jídelní stůl existuje nepřeberné množství. Neopakovatelnou atmosféru podpoří i sklenky a talíře, které sice používáme každý den, ale jinak. Mimo praktické a účelné dekorace může stůl ráno rozkvést veselými barvami a večer se tvářit decentně a tlumeně.

venkovsky styl jidelni stul
dekorace na jídelní stůl

Květinové aranžmá oživí váš jídelní stůl

Květinové aranžmá vnese do každého interiéru organický prvek a dodají nejen na barevnosti, ale i příjemné vůni. Nezapomenutelnou večeři s rodinnou sešlostí umocníte i pomocí svícnu a svíček. Jejich světlo doplní již nakousnutou romantickou náladu a jejich tvary doplní příjemným způsobem interiér. Máte-li jídelní stůl blízko okna nebo třeba komody wenge, postavte svícen tam. Přece jen pokud se sejdete v plném počtu, budete rádi, že se vám na jídelní stůl vejde nádobí a účelná dekorace, kterou jsme již zmínili.

dekorace z květin na stůl
jídelni stůl inspirace

Ubrusy a prostírání

Váš stůl ozdobí také originální prostírání či ubrus. K tomu, abychom si vytvořili báječnou atmosféru a ozdobili jídelní stůl, není zapotřebí žádný svátek. Klidně se s rodinou dohodněte, že budete každou sobotu společně večeřet. Více společně tráveného času je přínosem pro každou rodinu. Proč si neudělat svůj vlastní svátek a tradice na které se bude každý těšit.

dekorace na stul
set na jidelni stul

Foto: Housebeautiful.com

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *