Pet láhve jako dekorace

V dnešní době se nám doma hromadí množství použitých pet lahví. V pet lahvích se totiž prodává téměř vše, a to od nealkoholického nápoje jako minerální vody či šťávy, přes čisticí prostředky až po nápoje alkoholické. Jenže pití vypijeme, čisticí prostředek použijeme, ale co dělat se samotnou pet lahví? Nejlepším řešením je recyklace, ale recyklace nemusí znamenat pouhé vyhazování pet lahví do žlutého kontejneru, ale recyklovat můžeme i přímo v domácnosti. Většinou k tomu stačí nůžky, lihovky či tempery, lepidlo a samozřejmě pet lahev.

Pet lahve mají širší využití, než si myslíme. Potom, co vypijeme její obsah, můžeme z ní vyrobit třeba vázu, květináč a mnoho dalších domácích výrobků. A nejen to. Dokonce jsem již viděla domy i šaty z pet lahví. Nevím, nakolik jsou domy a šaty z pet lahví použitelné pro běžného spotřebitele, ale užívání pet lahví mi připadá jako skvělý nápad využití zbytečného materiálu.

Tip č. 1 – Barevný květináč

Sehnat dneska hezký a originální malý květináček na drobné pokojové kytky či bylinky do kuchyně není žádná legrace. Máme pro vás skvělý tip: „Vyrobte si květináček doma.“ Domácí výroba má tři výhody. Zaprvé zužitkujete staré pet lahve. Zadruhé zabavíte ratolesti. Zatřetí získáte levné, originální květináče, které pro vás budou mít i citovou hodnotu.

Stačí ustřihnout pet lahev, do ruky vzít barvičky (tempery, fixy nebo jakékoli jiné barvy, které na plastu budou držet) a pustit se vesele do toho.

5972454397_d69ee65967_o-Copy

 

Tip č. 2 – Větrník pro plazivé rostlinky

Toužíte-li si kolem domu vysázet například plazivý břečťan, ale nechcete si ničit omítku, popřípadě chcete vyzkoušet něco originálnějšího, tak opět můžete vsadit na pet lahve. Stačí ustřihnout jejich hrdla a svázat je do kruhu. Dovnitř potom zasázejte břečťan. Když plastový kruh uvážete do prostoru, vytvoří vám břečťanový věnec, popřípadě větrník, který se ve větru bude otáčet. Až se břečťan uchytne, začne růst a plazit se po kruhu, vytvoří tak velmi originální a recyklovanou zahradní dekoraci.

6311330537_93c06d57e0_o2

Tip č. 3 – Dekorace na šaty aneb módní doplněk

Pet lahve se dají využít i jako módní doplněk, ať už z nich vyrobíte přívěsek na náhrdelník či brož, nebo z nich začnete vytvářet šaty. Šaty z pet lahví však zatím raději přenecháme kreativním návrhářům a my si vyrobíme brož. Stačí si na pet lahev namalovat například motýla, vystřihnout ho a okraje zatavit svíčkou, aby plast neřezal. Motýlka si pak vybarvěte například laky na nehty.

7920210042_5acc6e39ff_o-Copy

 

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *