Dekorace – zavařovací sklenice

Dekorace jsou způsob, jak oživit byt. Lze je měnit každé roční období nebo podle nálady. Jedním z možností, jak za dekorace neutratit celou výplatu, je vytvořit si je doma. Proto vás dnes na domácí tvoření naladíme vytvářením dekorací ze zavařovacích sklenic.

Devanath / Pixabay

Něžné osvětlení

Zavařovací sklenice lze využít jako svícny. Lze je zavěsit na verandu, rozestavit je kolem posezení venku, nebo je postavit kamkoliv v bytě. Je to až podezřele jednoduché a nudné? Neváhejte experimentovat! Sklenice můžete naplnit kamínky, mušlemi, kořením nebo kávou. Na směs poté posaďte čajové svíčky a je to. Kromě toho, že tato dekorace vypadá hezky, dokáže váš interiér i provonět.

Šetříte rádi?

Druhým tipem, jak zavařovačku využít, je vytvořit z ní pokladničku. Je jedno, jestli šetříte na dovolenou, dům, dítě nebo novou sedačku. Na sklenici napište váš sen, cíl nebo na ni něco namalujte – třeba právě tu sedačku. Sklenice lze také omotat mašlemi. Je ovšem dobré nechat je z větší části čiré, abyste viděli, jak peníze rychle přibývají.

Nádobí pro hosty

Léto nemůže být bez grilování a tedy bez rodinných sešlostí a různých párty. Odvažte se, popadněte zavařovací sklenice, na každou napište jméno očekávaného hosta nebo je omotejte různými mašlemi. Každý si bude lehce pamatovat, která sklenice je jeho.

Devanath / Pixabay

Sklenice lze kromě zavařování okurků, džemů a ovoce využít i na jiná jídla. Využít je můžete například na uskladnění domácího pudingu nebo do nich lze rozdělit ingredience na pečení buchty. Nemáte-li potom čas vše vážit, jednoduše vezmete sklenici, nasypete vše do mísy, přidáte popřípadě jen vejce a mléko a je to!

Váza nebo květináč

Zavařovačky jsou skvělé také jako dekorace na terasu coby květináč. Lze do nich zasadit bylinky. Do interiéru je potom můžete využít jako malé vázy. Fantazii se meze nekladou. Opět lze sklenice barevně pomalovat, polepit, popsat či obalit látkou.

Autor: Nikol Sotolářová

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *