5 tipů na pokojové rostliny nenáročné na světlo

Máte rádi květiny, ale jste v takovém časovém presu, že se o ně nezvládáte pravidelně starat a zalévat je? O přihnojování už ani nemluvě. Vsaďte na nenáročné pokojové rostliny.

V současné době žijeme všichni dost zrychleně. Máme spoustu povinností i koníčků. Mnohdy nemáme čas ani sílu se o rostliny starat. Zapomínáme je pravidelně a přesazování nebo přihnojování už vůbec nepřipadá v úvahu. V tom případě potřebujete extra odolné rostliny.

Zamioculcas

Zamioculcas je velmi nenáročná rostlina na péči. Bude se jí dobře dařit na světle i ve stínu. Snese více sucha a přelitím mu jen tak ublížíte. Zamioculcas neustále nechává vyrůstat nové stonky a působí velmi dekorativně. Kožovité listy jsou krásné a rostlina je ideální do vysokých květináčů i váz.

Dracéna

Dracéna s ozdobnými listy je v mnoha druzích. Vyžadují světlo, ale nesnese přímé slunce. V létě chce jen mírnou zálivku a v zimě zcela minimální. Jednou za 3 roky je dobré ji přesadit. Hnědé, suché špičky a žluté okraje listů způsobuje suchý vzduch a pomůže rosení listů vodou z rozprašovače.

Ledviník

Kapradina s názvem ledviník ztepilý vydrží opravdu vše. Jasně zelené listy upoutají pozornost. Vedle stylového vzhledu má ledviník bonus navíc. Jeho listy čistí vzduch. Zachycují škodlivé látky, zvyšují vzdušnou vlhkost a vytváří zdravější prostředí. Ve vyšším věku jeho listy mohou být až 75 cm dlouhé.

Banánovník

Rostlině stačí jedna zálivka za týden. Při zalévání pokropte vodou z rozprašovače listy. Pokud banánovníku začnou listy na okrajích osychat, zalévejte je častěji. Pokud naopak začnou zahnívat kořeny, se zálivkou přestaňte, dokud kořenový bal dokonale nevyschne. Hnojte jej v létě přípravkem s obsahem dusíku a draslíku. Banánovník snáší vysoké teploty a snese letní parna i vytopený byt. Nesmí být neustále vystaven prudkému slunci. V létě jej můžete dát i ven, na začátku podzimu jej přestěhujte zpět do tepla. Slabý noční mrazík jej může úplně zničit.

Kaktusy a sukulenty

Kaktusy pří mezi sukulenty, které jsou přizpůsobeny k životu na nejsušších místech na zemi. Nevyžadují téměř žádnou vodu, jen jasné a rozptýlené světlo. Snáší dobře suchý vzduch, a proto se hodí i do paneláků.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *