Jak vymalovat koupelnu? Vsaďte na kreativitu.

Nevíte, jak si vybrat v obkladech a dlažbách do koupelny, nebo jak koupelnu vymalovat?  Na trhu je mnoho rozmanitých barev a vzorů. Jaké barvy budou slušet vaší koupelně?

Barva koupelny dělá pro výsledný dojem opravdu mnoho. Studená barva je příjemná v létě, kdy navodí příjemný pocit ochlazení, v zimě ale působí studeně. Dnes se nosí hlavně extravagance a originalita. Můžete proto dát vaší fantazii zelenou. Dejte si však pozor, ať to nepřeženete.

Tmavé barvy do velkých koupelen

Tmavé barvy jsou originální, ale vaše malá koupelna s nimi bude ještě menší. Malou koupelnu tmavá barva opticky ještě více zmenší a dodá jí pocit stísněnosti. Hodí se tedy do prostornějších koupelen. I tady však platí, že všeho moc škodí. Tmavá by proto měla být maximálně jedna stěna, na které se bude dobře vyjímat světlé umyvadlo a skříňky. Můžete si je dovolit do luxusní koupelny s dostatkem vzdušnosti a místa. Pak můžete zvolit nadčasovou černou, vínovou nebo tmavě modrou barvu.

Jasné a světlé barvy do malých koupelen

Do malé koupelny se proto hodí zejména světlejší barvy v teplém odstínu, které koupelnu prosvětlí a opticky ji zvětší. Bílá barva není pro malou koupelnu šlápnutím vedle. Pokud zvolíte výrazné prvky a doplňky, koupelna bude působit čistě a výrazně. Navíc bude opticky větší. Pokud chcete použít tmavší barvu obkladu, která bude ještě navíc v lesklém provedení, bude na nich vidět každá kapka. Moderní je oranžová, korálová, okrová nebo jasně zelená.

Současné trendy

Současné trendy jsou praktické, jednoduché a originální. Používají se jednoduché obklady a dlažba bez zdobení, které dají vyniknout zajímavým doplňkům. Proto je obvyklé obložit koupelnu co nejvíce do výšky, nejlépe celou stěnu a pak už jen vymalovat strop. Moderní jsou neobvyklé tvary zařizovacích předmětů a sanity, které se dobře kombinují s jednolitým prostorem. Největším trendem jsou přírodní materiály, jako je dřevo, kterým ale vlhkost moc neprospívá. Moderní úpravy dřeva ale použití do koupelen umožňují. Mramor a žula se hodí spíše do velkých koupelen. Využijte možnost naší inspirace na koupelny.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *