aquatherm black system_1

Stropní chlazení jako nejefektivnější a nejzdravější způsob chlazení místností

Klimatizace se stává nedílnou součástí našich životů během letních dnů, ve chvíli kdy trávíme čas uvnitř budovy. Odrazuje Vás však tento způsob ochlazování místností kvůli proudění vzduchu, které může způsobovat nachlazení a jiné zdravotní problémy? Jedním z alternativních řešení je instalace stropního chlazení!

Stropní chlazení lze umístit téměř nad jakýkoliv druh stropu

Stropní chlazení se stává čím dál častějším řešením pro ochlazování místností. Funguje na principu odvádění tepla z prostoru prostřednictvím chladící vody. Vzduch se nejprve ochlazuje od stropu a dále následuje ochlazování stěn, předmětů a nakonec i živých organismů. Oproti klimatizační jednotce Vám stropní chlazení místnost ochladí rovnoměrně, nezpůsobuje proudění vzduchu a nevysušuje vzduch. Díky absenci proudění vzduchu nedochází k víření bakterií prachu a jiných nečistot. Způsoby instalace stropního chlazení jsou rozděleny do dvou skupin. Mokrý způsob pokládky je doporučován pro betonové omítky stropy. Druhý způsob pokládky je suchý a instaluje se nad dřevěné či montované stropy. 

Instalace systémů vytápění a chlazení v jednom

Abyste ušetřili drahocenné místo i spoustu financí, existuje možnost instalace stropního chlazení a zároveň vytápění v jednom. Jeden systém Vám tak bude sloužit jak v létě, tak i v zimě. Tuto službu zastupuje systém Aquaterm od společnosti AEROFLEX, a.s. Díky této metodě probíhá stropní chlazení podle okamžité potřeby pomocí automatického přepínání. S tímto systémem tak docílíte dokonalého teplotního ovládání všech prostor v budově naráz! Mimo jiné se s tímto systémem stropního chlazení dočkáte vysoké úspory energie během provozu, což se v dnešní době stále se zvyšujících cen za energie rozhodně vyplatí.

aquatherm black system

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *