fotovoltaika_gottwald_PR

S domácí elektrárnou se stanete energeticky nezávislý a ušetříte životní prostředí

Ceny energií stále rapidně rostou a momentálně se vyskytují na rekordní výši. Účty za elektřinu tak mohou být pro některé domácnosti neúnosné až likvidující. Staňte se energeticky závislý na velkých elektrárenských společnostech s vlastní domácí elektrárnou!

Jak domácí elektrárna funguje?

Domácí elektrárna využívá energii ze slunce, která dopadá na fotovoltaické panely. V tomto místě je energie přeměněna na stejnosměrným proud. Následně je směrována do střídače, odkud pak vystupuje střídavý proud, který využíváme standardně v domácnosti.  

Počáteční investice do domácí elektrárny

U domácí elektrárny je nutné počítat s počáteční investicí. Ta je individuální podle druhů fotovoltaických panelů a podle jejich potřebného množství. Cena jednoho panelu s výkonem 270 kWp je cca 3 tisíce Kč. V každém případě lze však získat státní dotaci z programu Nová zelená úsporám, díky které můžete na domácí elektrárně ušetřit až 205 tisíc Kč. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na na firmu Fotovoltaika Gottwald, kde Vám s vyřízením dotace poradí a pomohou.

Vyplatí se mi domácí elektrárna?

Vlastní domácí elektrárna dokáže v rodinném rozpočtu ušetřit peníze, protože eliminuje objem nakoupené energie u obchodníka. Nejprve je však nutné zamyslet se, zda se Vám pořízení domácí elektrárny vyplatí. V prvé řadě je nutné mít pro fotovoltaické panely dostatek prostoru. Fotovoltaické panely se umisťují na střechu domu nebo garáže, pergoly či garáže. Pak je třeba zamyslet se nad spotřebou elektrické energie v domácnosti. Domácí elektrárna se vyplatí v případě, že tato spotřeba je minimálně 2,5 megawatthodiny za rok. Kromě toho, že elektrárna na sebe po čase začne vydělávat, chrání životní prostředí. Elektrárna o výkonu 1 kW totiž ročně ušetří asi 900 kg emisí CO2.

fotovoltaika_gottwald_cz_PR

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *