stavba_PR_aeroflex

Rozvody vody do domácnosti vyžadují kvalitní materiály a dostatečnou izolaci

Rozvody jsou součástí základního vybavení v domě či bytě. Rozvody vody hrají v domově velmi důležitou roli, jelikož ovlivňují kvalitu vody, a to i když jste napojení na vodovodní řád. Voda je v rozvodech totiž stále, i když zrovna nemáte puštěný vodovodní kohoutek. A jak na jejich správné provedení?

Co byste měli vědět o rozvodech vody v domě

U rozvodů vody je důležitý výběr materiálů, správná montáž a především i dostatečná izolace. Při výběru materiálu se nám při základním dělení nabízí potrubí plastové či kovové. Potrubí z plastu postupem času více a více vítězí nad potrubím z kovu. Důvodem je snazší manipulace, nižší cena, jednodušší instalace a eliminace problému vzniku rzi. Samotnou instalaci potrubí raději přenechte profesionálům, kteří si v případě nutnosti poradí i s dodáním potřebné povrchové úpravě potrubí. A jak je to s izolací potrubí?

Nejčastější důvody izolace potrubí

Mezi nejpodstatnější důvody izolace potrubí se řadí snížení tepelných ztrát nebo v opačném případě ochrana před mrazem. Samozřejmým důvodem je rovněž udržení teploty vody při transportu z jednoho místa na druhé cílové místo. Kromě udržení teploty uvnitř potrubí s izolací zamezíte nevhodnému zvýšení teploty vzduchu v místnosti. Pokud nemáte potrubí v domácnosti na nedosažitelném místě, díky izolaci potrubí tak můžete zamezit popálení osob od rozžhavených trubek. 

chladici_a_tepelna-izolace_PR_Aeroflex

A jaký zvolit materiál izolace potrubí?

Při výběru materiálu izolace se nejčastěji volí mezi pěnovým polyetylenem a syntetickým kaučukem. Pěnový polyetylen se vyznačuje jemnou strukturou, zabraňuje kondenzaci vody a tlumí zvuky. Syntetický kaučuk omezuje ztráty tepla u teplovodních potrubí ve vnitřních i venkovních instalací. U společnosti AEROFLEX, a.s. seženete kvalitní izolaci potrubí ze syntetického kaučuku, které vydrží dlouhodobě teploty až do 175 °C!

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *