storc_cz_PR_rekuperační_jednotka

Rekuperační jednotky pro zasloužený klid a pohodlí u Vás doma

Pokud bydlíte v bytě ve městě, jistě se při otevírání oken nevyhnete hluku a prachu z ulice. Vyřešte dlouhodobý problém s kontinuálním úsporným řízení větrání a nejen Vaše plíce Vám v budoucnu poděkují.

Jak rekuperační jednotky fungují v praxi?

Rekuperačními jednotkami je do místnosti přiváděn vyčištěný vzduch venkovní a ven odváděn použitý vzduch. Skrze rekuperační jednotky je přiváděný vzduch zbaven prachu, alergenů a nečistot. Filtrování vzduchu je tak skvělým řešením pro astmatiky a alergiky. Díky omezení větrání s pomocí oken se zbavíte nadměrného hluku, který obtěžoval Váš běžný život. S rekuperačními jednotkami navíc zabráníte ve Vaší domácnosti tvorbě vlhkosti a vzniku bakterií. Instalace tohoto systému se tak pozitivně odrazí na Vašem zdraví a zároveň na kvalitě Vašeho bydlení. A jakou rekuperační jednotku vybrat?

Centrální nebo decentrální rekuperační jednotky?

Rekuperační jednotky můžeme v základu rozdělit na centrální rekuperační systémy a decentrální rekuperační systémy. Centrální rekuperační jednotky vyžadují instalaci potrubních rozvodů do celého větraného objektu. Hodí se proto spíše do domu, který je ve fázi výstavby a s potrubním systémem se bude dopředu počítat. Pro instalaci rekuperačních jednotek v bytě oceníte možnost decentrální rekuperace. Tento rekuperační systém nevyžaduje žádné větší zásahy do objektu a jeho instalace je proto jednoduchá a přizpůsobivá.

Instalace rekuperační jednotky

Pokud se rozhodnete nevyužít instalační služby odborníků na tyto větrací systémy, řiďte se několika radami. Rekuperační jednotku vždy instalujte na pevnou nosnou konstrukci a věnujte ji nejlépe prostor od stropu až po zem. Okolní teplota pro instalaci by měla být 5-50°C a proto nelze rekuperační jednotku instalovat do exteriéru. Během instalace nezapomeňte na odvod kondenzátu a přípravu potřebné kabeláže.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *