vnitrni-jednotka-klimatizace-na-stenu_0_klima-aldig_PR

Pravidelný servis klimatizace výrazně prodlouží její životnost

Stejně jako osobní automobil vyžaduje pravidelnou výměnu oleje, tak i klimatizační systém potřebuje každoroční prohlídku. Servisem klimatizace se rozumí pozvání odborného technika na kontrolu a údržbu, protože dokáže diagnostikovat i skryté a hlubší problémy.

Servis klimatizace by se měl provádět jednou za rok, čímž se zabrání tomu, aby se drobné problémy vymkly kontrole. Pokud se servisování vyhýbáte, s velkou pravděpodobností začne klimatizace dříve, nebo později vypouštět škodlivé mikroorganismy. V jednotlivých součástkách se totiž hromadí a usazují nečistoty. V případě, že klimatizační systém nebude fungovat dobře, mohou se výrazně zvýšit i náklady na energii.

Co je součástí servisu klimatizace?

Jestliže máte zájem o servis klimatizace v Praze, můžete se obrátit na profesionála ALDIG, s.r.o., který na tuzemském trhu působí od roku 1991.

V rámci servisu se vyčistí vnitřní prostor klimatizace, ventilátory i cívky, což je předpoklad pro zdravý a chladný vzduch. Klimatizační jednotka se důkladně vyčistí, aby se uvnitř nehromadily nečistoty a bakterie.

Součástí prohlídky je i kontrola chladiva, proudění vzduchu a těsnosti. Technik se zaměří i na ventilátor, aby se ujistil, že vzduch vyfukuje efektivně, a zkontroluje netěsnosti či koroze. Případné problémy zkrátka odstraní. V neposlední řadě může použít i multimetr pro testování elektrických komponentů kompresoru.

Jak poznáte, že je potřeba provést servis klimatizace?

Pravidelnou každoroční prohlídku byste měli absolvovat bez ohledu na to, jestli klimatizační systém funguje správně, nebo ne. Pokud však klimatizace vyfukuje teplý vzduch, uniká z ní chladivo anebo se zdá, že nechladí vůbec, obraťte se na technika co nejdříve, jinak by mohlo dojít k nenávratnému a závažnému poškození.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *