Kvalitní kancelářské židle – klíč k produktivní práci!

Pracovníci v kanceláři musí sedět dlouhou dobu. Pro zajištění pohodlného a zdravého prostředí pro pracovníky je potřeba se starat o kvalitní kancelářské židle a křesla!

Tyto kusy nábytku jsou prezentovány v širokém sortimentu za různé ceny a s různými možnostmi (podhlavníky, područky, houpací a zvedací mechanismus), takže si je můžete vybrat pro každou příležitost. Pochopení těchto nuancí usnadní poskytnout každému zaměstnanci pohodlné pracoviště!

Nastavení výšky

Při výběru nábytku hraje důležitou roli faktor lidského růstu. Ne vždy je vhodné shánět pro každého zaměstnance samostatnou židli, proto je nutné zaměřit se na modely s nastavitelnou výškou sedáku vůči podlaze.

Plnivo

Sedák a opěradlo kancelářské židle by měly být měkké. K vyplnění těchto dílů se obvykle používá pěna (někdy různé kvality, což ovlivňuje cenu hotového výrobku a jeho životnost) a polyuretanová pěna (lepší materiál, který déle vydrží a drží tvar).

Kola

Pokud vybíráte kancelářské židle na kolečkách, věnujte pozornost jejich pokrytí:

• Měkké – vhodný do kanceláří, kde je podlaha zdobena dlažbou, porcelánem nebo laminátem. Měkká kolečka nepoškrábou podlahu a nevydávají hluk.

• Tvrdé – optimální tam, kde je na podlaze koberec nebo jiné měkké materiály.

Design

Všechny kancelářské židle a křesla by měly být udržovány v běžném stylu. Například minimalismus nebo klasika. Barvy – většinou neutrální: černá, šedá, béžová a tlumené hlavní tóny (modrá, zelená, červená).

Vzhledem k tomu, že židle nebo křeslo je poměrně velký interiérový prvek, neměla by jeho barva přitahovat přílišnou pozornost.

Záda ze síťoviny

Tyto kancelářské židle vypadají stylově a moderně a jsou každým rokem populárnější. Síťovina jemně podpírá záda, přizpůsobuje se přirozeným křivkám páteře, dobře vede vzduch a vlhkost. Modely vyrobené z kvalitních materiálů i přes vnější křehkost dlouho vydrží a neopotřebovávají se.

Na co dalšího se při výběru zaměřit

Při nákupu kancelářských židlí je třeba vzít v úvahu následující nuance:

• typ základny (kříž, konferenční základna, běžné nohy);

• potřeba područek a hlavových opěrek;

• typ čalounění;

• základní materiál (plast, kov, dřevo).

Židle zvolená v souladu s požadavky vydrží co nejdéle a celé toto období bude vypadat esteticky!

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *