Klopová krabice_PR

Klopová krabice je nezbytným pomocníkem při stěhování

Stěhování vlastně nemusí být až tak hrozné, jak se všude říká. Stačí si vytvořit jasný systém a vše začít řešit v dostatečném předstihu. Potom je tato životní změna docela příjemnou záležitostí.

Pro spoustu lidí znamená stěhování jeden velký chaos. Nevědí, co si zabalili do jaké krabice, netuší, jestli ve starém bytě náhodou něco nezapomněli, přemýšlí, které věci přestěhovat prvně a v jakých krabicích je křehké nádobí po babičce. Takhle raději ne, vezměme to pěkně systematicky.

Základem je pořídit si dobré krabice

Píšeme pořídit, protože byste si sice mohli vzít banánové krabice ze supermarketu, ale opravdu v nich chcete přenášet své osobní věci? Krabice z obchodů jsou již používané, nemusí být tak pevné, mohou být ušpiněné, nikdy nevíte, jaký pavouk se v nich přivezl z dalekých krajin spolu s banány.

Investujte raději do nových krabic z několikavrstvé lepenky. Ideální je klopová krabice, jež se dá dobře zavřít. Někdy uvidíte i krabice určené přímo na stěhování, mívají vyřezaný úchyt pro lepší přenášení.

  • A kolik si jich pořídit? Raději více než méně.
  • Jakou volit velikost? Nejlépe takovou, abyste krabici unesli, budete-li se stěhovat sami.
Klopová krabice_PR

Všechno pečlivě třiďte a organizujte

Vhodné je dávat věci z jedné místnosti do společných krabic. Dobře si je popisujte, abyste věděli, kde je oblečení, kde nádobí apod. Stačí klasická fixa, kterou na krabici napíšete místnost a ideálně i podrobnější popis.

Velmi často se doporučuje sbalit si jednu krabici s věcmi, jež budete potřebovat v nejbližších 24 hodinách. V té by měly být hygienické potřeby, jedna pánvička nebo hrnec, ať si máte na čem uvařit, příbor, pyžamo, čisté spodní prádlo, nabíječka na telefon a vše, co budete potřebovat brzy po nastěhování, ještě než vybalíte všechny krabice.

  • Na krabice s nádobím nezapomeňte zřetelně napsat „KŘEHKÉ“.
  • Každou plnou krabici pečlivě zalepte, ať se po cestě neotevře.

Nakonec najděte krabicím nové využití

A co se všemi těmi krabicemi, až se přestěhujete? Nevyhazujte je. Buď je darujte někomu, kdo se bude také stěhovat, nebo je využijte přímo u vás doma. Dají se použít například na skladování hraček a oblečení po dětech ve sklepě, jako úložné prostory, když je zasunete pod postel, z těch větších se dají dětem vyrobit domečky, případně domečky pro panenky apod. Fantazii se meze nekladou. Pokud však nakoupíte kvalitní klopové krabice, byla by škoda je vyhodit po jednom použití.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *