Jakou barvu zvolit do kuchyně? 7 tipů

Přinášíme pár snadných tipů pro přidání barev do vaší kuchyně. Naše kuchyně jsou srdcem domova, shromažďovací místo a centrum každodenních činností. Když strávíte hodně času v dané místnosti, je snadné přehlédnout barvy a výzdobu, které byly tak pečlivě vybírány při prvním vyzdobení.

Možná si začínáte všímat, že kuchyně vypadá trochu unaveně, ale nejste připraveni se vypořádat s velkými kuchyňskými úpravami a doplňky. S některými z těchto jednoduchých barevných doplňků můžete vynechat velké předělávky a zamilovat se do vaší kuchyně znovu a znovu.

Tip: JAK OPRAVIT PRASKLINY VE ZDI A OMÍTCE?

Přidejte barvu v neočekávaných místech

Není žádným tajemstvím, že přidání barvy obnoví jakoukoli místnost. Co když přidáte barvu na nečekaný kuchyňský povrch? Strany kuchyňského ostrůvku, nad dřez nebo dokonce strop mohou mít prospěch z čerstvého tónu barvy. Pro kuchyňský ostrůvek přemýšlejte o barvách jako mátová zeleň nebo máslově žlutá. Pro prostor nad dřezem můžete použít matnou červenou nebo olivově zelenou. Strop může plout nad hlavou v nebesky modré nebo broskvové.

Přidejte barevný koberec

Oživení vaší kuchyně a barev může být stejně jednoduché jako přidání nového koberce. Možná si nemyslíte, že koberec je vhodný pro prostředí, které je vystaveno vlhkosti, ale nejnovější koberce v interiéru a exteriéru jsou skvělým řešením. Vždy se ujistěte, že si vyberete správnou kobercovou podložku pro váš typ podlahy v každé místnosti.

Vyzdobte jídelní stůl

V každé rodině je stolní nádobí pravděpodobně někde v kuchyni. Chcete-li obnovit barvu ve vaší kuchyni, aktualizujte nádobí a pořiďte si barevnější sadu. Mnoho z nás zvolilo praktickou myšlenku a nakoupilo neutrální nádobí. To se ale po chvíli stane neviditelným. Proč si nevybrat barevný nádech z blízkého pokoje nebo z oblíbené kuchyňské linky a koupit pestrobarevnou novou sadu nádobí? Lepší způsob je najít také nové způsoby, jak vystavit nové nádobí na nenechat jej ve skryté skříňce.

Přidejte barvu na sousední stěnu

Kuchyně mohou představovat výzvu pro barvy. Se stěnami skříněk, spotřebičů a otevřených prostorů může být obtížné manipulovat a přidat barvu. Jednoduchý a stylový způsob přidání a zdůrazněné barvy stěny v kuchyni je doplnit akcentní barvu stěny mimo kuchyň, třeba v jídelně. Vyberte zeď, která je viditelná z kuchyně. Může být v chodbě, která prochází skrz kuchyň, vzdálená zeď v přilehlé jídelně nebo dokonce v kommoře. Jde o velkou injekci barev pro vaši kuchyni. Vyberte si barvu, která je vhodná pro nedaleký pokoj, ale současně vyzdvihuje barevné akcenty z kuchyně.

Přidejte malovaný nábytek

Jedním z nejkrásnějších způsobů, jak přidat barvu do kuchyně, je přidat malovaný nábytek. Knihovny, lavice nebo skříňky, přidané do kuchyně, mohou prostor prozářit i přizpůsobit. Malovaný nábytek je ideální pro přidání barvy, kterou milujete, ale nechtěli byste ji malovat na každou zeď. Můžete použít i jemné stuhy, které vidíte na fotu.

Přidejte barevné svítidlo

Můžete přidat nové barevné svítidlo. Zajímavá stínidla lustrů a lamp jsou nádherná. Vyžadují pouze standardní zástrčku a stropní hák. Lustr je ideální pro definování nového stravovacího prostoru nebo útulného koutu v kuchyni vhodného pro čtení kuchařských knih. Rozsáhlá nabídka vzorů a barev je vázána pouze na to, aby měla správnou barvu vaší kuchyně.

Zdroj: thespruce.com

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *