Tip na sněhuláka z kelímků

V poslední době si sněhu moc neužijeme. Bílé Vánoce už známe jen z fotek, a když venku napadne sníh, je to většinou až v únoru. O radost ze sněhuláka děti ale nemusejí přijít. Bílého usměvavého sněhuláka z koulí jim můžete vyrobit třeba z plastových kelímků. Zkuste to letos také.  

Pomůcky na sněhuláka

Připravte si 2 velikosti bílých plastových kelímků na pití, nejlépe o velikosti 2 dcl a 1 dcl. Chcete-li vyrobit sněhuláka téměř v životní velikosti, pak si vytvořte spodní kouli minimálně z kelímků o velikosti 3 dcl kelímků. Zvolit můžete i 3 koule a 3 velikosti kelímků. Spotřeba kelímků je asi 200 kusů od každé zvolené velikosti. Dále budete potřebovat kancelářskou sešívačku a dostatečnou zásobu sponek. Na zdobení sněhuláka si připravte šálu, něco mu dejte i na hlavu, připravte si dekorace na nos a oči, třeba knoflíky, zátky, špunty nebo kolečka pomerančů.

Jak postavit sněhuláka z kelímků

Postup výroby sněhuláka z kelímku je velmi snadný. Spodní kouli si nejprve tvoříme z větších kelímků a pak hlavu z menších kelímků. Kelímky k sobě spojujeme do kruhu pomocí sponek a sešívačky. Někdy mají kelímky tendenci praskat, proto si zkuste zapamatovat naši radu. Zkuste jednotlivé kelímky prošívat až u jejich vroubkované části. Při výrobě sněhuláka můžete použít i kelímky od jogurtů. I když nebude dokonale bílý a se sbíráním kelímku musíte začít v dostatečném předstihu, budete z něj mít jistě radost. Radost vám udělají i vánoční dekorace z papíru do oken.

Kde začít a jak postupovat

Začněte středovou, tedy tou největší řadou každé koule. Nejprve sešijte k sobě takový počet kelímků, aby vyhovoval konečné velikosti vašeho sněhuláka. Pokračujte druhou řadou směrem nahoru a sešívejte kelímky vedle sebe a přitom i k řadě pod sebou. Jakmile se kelímky zužují, další řada se vám vždy naklápí dovnitř a pak pojme menší počet kelímků. Koule se vám vlastně sama přirozeně tvaruje. Tak pokračujte od středové řady i směrem dolů. Horní půlku nemusíte vždy dodělat až do konce, můžete tedy skončit o řadu dříve, aby se vám pak na tělo lépe usazovala další koule i hlava.

Jak dokončit sněhuláka

Spodní kouli sněhuláka si sešijte s hlavou a krk mu převažte šálou, dodělejte sněhulákovi nos i oči a dejte mu pokrývku hlavy. Jako knoflíky a oči můžete třeba dovnitř kelímků vložit i zmačkaný černý, hnědý, modrý či jinak barevný papír nebo starý had či ponožky. Místo nosu stočte do kornoutu silnější barevný papír. Pokud budete svého sněhuláka stavět ven, musíte jej uvnitř vybavit důkladným závažím, aby vám ve větru někam neuletěl a neustále vám nepadal. Vyrobte si i vánoční ozdoby na stromeček.

Zdroj: jaksiudelat.cz

<iframe width=“729″ height=“410″ src=“https://www.youtube.com/embed/9_9IE1uzDno“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>

<iframe width=“729″ height=“410″ src=“https://www.youtube.com/embed/s0Bcz8v6Zyk“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *