Vánoční dekorace z papíru do oken jednoduše

Papírové dekorace mají velkou výhodu. Tou je zejména levný materiál na jejich výrobu. Připravte si několik papírových hvězd a rozvěste je v oknech v domě či bytě. Vánoční dekorace také nemusíte vyrábět jen z papíru, ale i z dalších dostupných materiálů. Vánoční atmosféra bude dokonalá.

Vánoční hvězda z papíru do okna

  • 6 papírů o rozměru A5
  • pravítko
  • tužka
  • nůžky
  • tyčinkové lepidlo
  • provázek či stužka na zavěšení

Jak postupovat při výrobě hvězdy

Připravte si 6 papírů velikosti A5 a každý papír si upravte na čtverec, přeložte do špičky, podle pravítka naměřte a nastříhejte si k přeložení asi 1,5 široké cm proužky, jako na obrázku. Pak slepte jednotlivé špičky. Vzniklé vystřižené špičky vždy slepujte k sobě tak, že vždy dvě protilehlé přiložíte a slepíte k sobě. Střídejte vždy horní a spodní strany. Nakonec slepte hvězdu. Ze šesti jednotlivých částí si slepte postupně celou hvězdu a pak si ji zavěste pomocí provázku či stuhy na okno.

Zlatý motýlkový řetěz z těstovin

* 1 balení těstoviny – motýlci neboli mašličky

* 1 zlatá barva ve spreji

* 1 balení zlatých třpytek

* 1 zlatý provázek

Těstoviny ve tvaru motýlků nastříkáme zlatou barvou a do ještě mokré barvy si nasypeme zlaté třpytky. Necháme je pořádně zaschnout. Motýlky si po zaschnutí postupně navážeme na provázek. Můžeme je použít jako řetěz na vánoční stromeček, ale i na další výzdobu bytu či domu.

Zlaté kaštany, žaludy a oříšky i na venkovní výzdobu

* Kaštany, ořechy, žaludy a další plody

* drátek nebo úzká nejlépe plastová mašle

* Herkules

* Štětec

* zlatý sprej

* zlaté třpytky

Pokud budete chtít kaštany věšet, je dobré je provrtat šídlem. Zkušení tatínci mohou použít aku vrtačku. Oříškům lze u spoje jen vyhloubit otvor a přilepit drátek či provázek zastrčený dovnitř. Do kaštanů provlékněte drátek či úzkou plastovou stuhu. Udělejte uzlíky, aby to věše pěkně drželo. Nastříkejte vše zlatým sprejem. Děti mohou také plody natírat Herkulesem a obalovat ve zlatých třpytkách. Pak je jen nechte zaschnout.

Sněhový vánoční stromeček z vatových tamponků

  • 1 polystyrenový kužel
  • 2 vatové tamponky na odličování
  • tavná pistole
  • ozdůbky v podobě třpytek a korálků dle potřeby

Na polystyrenový kužel lepíme postupně tavnou pistolí vatové tamponky na odličování. Podle své fantazie si je vždy stočíme do tvaru sněhových závějí. Dozdobíme je třpytkami, ozdobičkami a korálky. Podívejte se i jak si vyrobit vánoční dekorace na stromeček.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *