Vyrobte si vánoční ozdoby na stromeček svépomocí

Na Vánoce je důležitá pro podpoření sváteční atmosféry i vánoční výzdoba. Někdy nemáme moc financí, nebo jen dáváme přednost doma vyrobeným vánočním dekoracím a ozdobám. Podívejme se na zajímavé vánoční dekorace, které nám peněženku nezruinují a zajistí tu pravou atmosféru Vánoc.

Luxusní dekorace s dýní

Měli jste dýně na podzimní výzdobu? Pomocí sprejů nejrůznějších barev a třpytek uděláte z dýní nádherné vánoční dekorace. Pokud použijete stříbrnou či zlato barvu, dýně dostanou luxusní nádech a vaše vánoční výzdoba bude letos dokonalá.

Originální žárovkové ozdoby

Udělejte si letos originální ozdoby ze starých žárovek. Kupte si malé umělohmotné stromečky, bílý lesk na podloží imitující sníh a barevnou stuhu. Použijte tavnou pistoli s lepidlem. Pomocí žárovek si můžete vytvořit i další kouzelnou vánoční výzdobu. Odšroubujte závit, na sklo naneste lepidlo, obalte je třpytkami a závit připevněte k žárovce tekutým lepidlem z tavné pistole.

Vánoční ozdoby pro děti

Velmi jednoduchá dekorace bude bavit celou rodinu. Na výrobu vánočních sněhuláků budete potřebovat několik zátek, stuhu, pár knoflíků a lepidlo, kterým nakonec sněhuláka přilepíte k podložce. Velice levná výzdoba ze šišek zútulní váš byt a dá mu kouzelný nádech Vánoc. Sprejem imitujícím sníh šišky postříkejte a nechte zaschnout.

Elegantní ozdoby z provázků balonků

Nafoukněte balónek, obvažte jej provázkem namočeným v lepidle, např. značky Mod Podge. Až provázek pořádně zaschne, propíchněte balónek a ozdoba je na světě. Použijte barevný sprej pro ještě intenzivnější efekt. Koupit si můžete balónky různých velikostí a tvarů. Vánoční ozdoby dejte na vánoční stromek, ale i kdekoliv ve vašem bytě či domě.

Nevšední adventní kalendář a adventní věnec

K výrobě adventního kalendáře zapojte svou kreativitu. K výrobě stačí 24 prázdných krabiček od zápalek, které si polepíte pěkným vánočním motivem, převážete jej stuhou a dovnitř dáte obsah pro děti. Může to být kvalitnější čokoláda, malé hračky i překvapení. Můžete se také vlastnoručně pustit do další adventní dekorace. Podívejte se, jak vypadá výroba adventního věnce.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *