Patrové postele – palandy

Patrové postele umožňují použít jednu místnost na relaxaci, práci, ale i spánek. Nejenže vykouzlí další prostor navíc, ale vypadají zajímavě. Existuje několik možností, jak začlenit palandu do interiéru. Vždy vycházíme z výšky stropu, velikosti místnosti a prostoru, který vznikne ve spodní části. Rozdíl je také v tom, zda palandu pořizujeme pro dospělé či děti.

Gellinger / Pixabay

Ložnice a obývák v jednom

V případě, že bydlíte v malém bytě, ale máte vysoké stropy, můžete vyzrát na tento problém díky palandě. Ta se dá buď koupit již hotová, nebo nechat udělat na zakázku. V nabídce hotových poschoďových postelí jsou dřevěné nebo kovové. Samozřejmě palandy dělané na zakázku nesou řadu výhod. Jednak se dají přesně přizpůsobit interiéru, výšce a velikostí. Avšak dále umožňují různý sklon schodů, více úložného místa, poličky, jako součást palandy, zabudované osvětlení a mnoho dalšího.

Palanda v dětském pokoji

Zvlášť v případě dětí se fantazii meze nekladou. Z palandy může viset lanový žebřík, různé prolézačky a jiné vychytávky, které děti uvítají. Najít v dnešní době zajímavou postel pro děti je docela složité. Každý rodič by rád dopřál svým dětem něco neobyčejného. Tím je bezesporu palanda, která navíc rozšíří pokoj o hrací či pracovní místo. Nezabírá totiž zbytečně prostor, jako obyčejná postel. Pod palandou tak vznikne prostor pro hraní, psací stůl či šatní skříň. To značně rozšíří spodní prostor, což děti i jejich rodiče uvítají.

palanda

Ložnice a pracovna

Rozhodli jste se, že budete pracovat z domu, ale nezbývá vám nikde koutek pro psací stůl? Vyřešit tento problém nemusí být složité. Pokud nemáte žádná zdravotní omezení a nejste natolik staří, aby vám činil problém výstup po schodech do postele, pořiďte si do ložnice patrovou palandu. Do její spodní části umístěte svůj pracovní koutek. Jestliže nemáte příliš vysoké stropy, bohatě postačí palandu umístit do přiměřené výše a dole vybudovat šatní prostor. Tím získáte v ložnici místo, alespoň pro malý psací stůl a židli.

Fotografie publikována se svolením Danilo Rizzuti Photography/FreeDigitalPhotos.net

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *