male_kuchyne_PR

Malá kuchyně, velké výhody: Využijte každý centimetr a nezapomínejte na detaily

Pokud jste si dosud mysleli, že pěkná kuchyně se automaticky rovná velká kuchyně, přišel čas, abychom vás vyvedli z omylu. Je pravda, že menší kuchyně bývají obecně větší výzvou, ale ve výsledku často vznikají zajímavá a praktická řešení.

Zdroj: pexels.com

Malé kuchyně jsou častým řešením v menších domech, proto se s tímto, na první pohled náročným, úkolem potýká dennodenně množství designérů, ale i lidí, kteří se rozhodli zařídit si domácnost svépomocí.

Z kuchyňského prostoru obvykle ukrojí také tolik oblíbené projekty bungalovů. Právě při přízemních domech každý chce, aby se toho na malou užitnou plochu vešlo co nejvíce. Pokud je to i váš případ, nezoufejte. Zkuste se na situaci podívat z opačného úhlu a uvidíte hned několik výhod, které taková kuchyně nabízí.

Výhody malé kuchyně

Prvním faktorem, který hraje jednoznačně ve váš prospěch, je cenová dostupnost. Na menší ploše bude potřeba méně materiálu, což rozhodně pocítí také vaše peněženka. Kromě toho, menší plocha znamená méně čištění, a tak si můžete každý den za pár minut vychutnávat dokonale nablýskaný prostor. Navíc vám nezbude místo na hromadění zbytečností, proto se z vaší kuchyně nestane po pár měsících skladiště nevyužitých spotřebičů a nechtěného kuchyňského nádobí.

Zdroj: pexels.com

Na začátek si odpovězte na pár otázek

První myšlenky na zařízení vaší vysněné kuchyně v menším prostoru by měly být doprovázeny základními otázkami, které vám nakonec pomohou při její realizaci.

  • Jak často vaříte?
  • Kolik lidí se u vás bude většinou stravovat?
  • Budou se v kuchyni realizovat také vaše ratolesti?
  • Očekáváte časté návštěvy rodiny nebo přátel?
  • Co jiného, kromě vaření, plánujete v kuchyni dělat?
  • Chtěli byste mít v kuchyni také jídelní kout?
  • Jaké vybavení je pro vás nezbytné?

Základem je tedy vědět, k čemu všemu budete kuchyni skutečně využívat. Teprve potom můžete začít přemýšlet o jejím uspořádání, o nezbytných spotřebičích nebo o velikosti jednotlivých skříněk.

Zdroj: pexels.com

Volte praktická řešení

Asi nikoho nepřekvapí, že plánovat byste měli od toho nejdůležitějšího, až po to nejméně důležité. Ta vysoká skleněná váza, kterou jste minulý týden našli na internetu, by vám sice stylově perfektně zapadla, nicméně raději tento prostor vyplňte prodloužením pracovní desky, případně umístěním stylového odpadkového koše.

Snažte se využít každý centimetr nabízené plochy. Místo otevíracích dveří si raději vyberte posuvné. Zvětšit kuchyň opticky vám pomůže lesklý nábytek, světlé barevné odstíny a správné osvětlení. Co se týče dekorací, zbytečně jimi nepřeplňujte prostor.

Detaily jsou však také důležité, abyste se ve vlastní kuchyni cítili příjemně. Nějaká tak rostlinka, rámeček s fotkou nebo malá soška vám v tom určitě pomůžou.

Zdroj: pexels.com

Věříme, že se právě díky těmto jednoduchým radám se nakonec splní váš sen o dokonalé kuchyni a veškerý čas strávený přípravou jídla bude pro vás potěšením.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *