Jak vyrobit krmítko pro ptáky?

Většina z nás dává na podzim ven krmítka pro ptáčky nebo aspoň mističku se zrním. Máte to tak naučené od dětství. Ptáčci se přeci mají krmit a navíc všichni rádi pozorujeme ta roztomilá stvořeníčka, poskakující nám po parapetu a zobající zrnka slunečnice. Navíc krmítko pro ptáky můžeme využít i jako dekorativní prvek, který nám zkrášlí zahradu dvojnásob. Zaprvé krmítkem samotným a zadruhé ptáčky, kteří na něj budou létat.

Pokud chcete na vaši zahradu přilákat ptáčky nebo máte tak dobré srdce a chcete jim dát jídlo, budete potřebovat krmítko. Ale kde takové krmítko sehnat? Můžete jej buď koupit v obchodě, nebo si jej vyrobit.

3342581902_9393605430_o - Copy

Přírodní krmítko

Ptáčci mají rádi místa, která znají a která působí přirozeně. Určitě se jim bude zamlouvat nevýrazné a nekýčovité krmítko vyrobené například z prkýnka či keramické mističky. Prkýnko přibijte ke kůlu a nasypte na něj krmení. Jestliže se bojíte, že e kvůli malé výšce začne chytat kočka nebo kuna, vyzkoušejte raději keramickou mističku, na kterou navažte provázky a misku pak připevněte na strom.

Krmítko z PET lahve

Krmítko můžete vyrobit například z PET lahve, budete potřebovat PET lahev, nůžky, drátky a provázek. Nad dnem lahve prostřihněte dva otvory, kam si budou ptáčci chodit pro krmení. K těmto otvorům zastrčte drátky nebo klacíky namísto bidýlka.

A co do krmítka dát?

Jakmile si krmítko pořídíte, měli byste je také používat. Krmítko se používá přes zimu, kdy jsou ptáčci vyhladovělí. To, že jsou vyhladovělí, však neznamená, že spořádají naprosto všechno. Určitě byste jim neměli dávat zbytky, které vám doma zbudou, ptáci přeci nejsou všežravci. Vyhněte se potravinám obsahujícím sůl, protože ta je pro ptáčky jedovatá. Naopak nakupte ovesné vločky, strouhanku (z nesoleného pečiva), slunečnici a další semínka. Můžete jim nastrouhat mrkev, jablka nebo tvaroh.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *