palubky

Jak vybrat vhodné dřevěné palubky, abyste neprohloupili?

Přestože se v posledních letech v architektuře prodírají do popředí materiály jako kov či sklo, stále má dřevo v interiéru, ba i exteriéru pevné postavení. Pokud jste se rozhodli rekonstruovat obývací pokoj, kuchyň, chodbu či jinou část bytu, měli byste si nejprve ujasnit, jaký obklad a podlahu zvolíte. Opravdu elegantně působí dřevěné palubky, u nichž byste se měli zaměřit ale na několik základních parametrů, než vyberete konkrétní varianty.

Dřevěné palubky představují velice oblíbený stavební a dekorační materiál. Setkat se sice můžete s plastovými alternativami, ovšem určitě nám dáte za pravdu, že dřevo je prostě dřevo. Stejně tak vás možná budou zajímat i OSB desky, s nimiž můžete udělat zázraky.

palubky

Z jakých dřevin se palubky vyrábějí?

Předtím, než zvolíte nějaké dřevěné palubky, měli byste se rozhodnout pro konkrétní dřevinu, především kvůli vlastnostem. Smrkové palubky představují univerzální řešení, neboť jsou vhodné jak na podlahy, tak i obklady stěn a stropů. Použijete je venku i vevnitř, záleží pouze na vašich představách. Další modřínové palubky se pyšní vyšší tvrdostí a delší životností. Z estetického hlediska působí dokonale a hodí se na podlahy, terasy či fasádní obklady.

Zapomenout nesmíme ani na dubové palubky vhodné jako podlahová krytina. Samostatnou kategorii tvoří palubky z exotického dřeva, třeba z amerického ořechu, teaku či mahagonu.

Kde dřevěné palubky koupit?

Pokud hledáte prodej palubek Domažlice, nabídne se vám celá řada firem. Významné postavení na trhu má však firma DŘEVOŠKRT, kterou najdete i pod frází „dřevěné palubky Domažlice“. Jestliže chcete nahlédnout do produktového portfolia daného internetového obchodu, doporučujeme podívat se na webovou stránku www.drevoskrt.cz, kde najdete kompletní sortiment.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *