Jak se zbavit krtka?

Kdyby měl na sobě krteček opravdu modré kalhoty s kapsami, možná bychom se s ním snáze domluvili. Takhle si k přemlouvání, aby se odstěhoval z naší zahrady za plot, potřebujeme účinné pomocníky.

Unavuje vás nekonečný boj s krtkem? Poradíme vám, jak se jej zbavit. Krtek vytváří rozsáhlý labyrint chodeb, které podrývají rostliny a poškozují jejich kořeny. Ty pak ztrácí vláhu a hynou. Trávník plný krtinců dokáže zkazit náladu. Krtek loví larvy, hmyz, myši a ostatní škůdce. Možná vám krtek způsobí menší škody, než ti, kterých vás zbavil. Zvažte, zda si krtka na své zahrádce raději neponechat.

Tip: VYBERTE S NÁMI TEN SPRÁVNÝ PLOT PRO VAŠI ZAHRADU

Jak na krtka

Prvním způsobem přívětivé obrany před krtkem je vysazení rostlin, které krtkovi prostě nevoní. Jde o aksamitníky neboli afrikány, česnek a pryšec skočcový – křižmolistý, latinsky Euphorbia lathyris. Kořeny rostlin jsou aromatické a krtkovi nevoní, stejně jako čerstvá citronová kůra, psí a kočičí srst, tvarůžky a zelené listy ořešáků. Ty můžete nastrkat do jeho chodbiček, stejně jako starý hadr nebo noviny namočené v benzínu či naftalínu. Pak ale zamezte přístupu ohně. Zakoupit lze speciálně vyrobené aromatické kuličky pro vkládají do chodeb, jenž krtka odpuzují.

jak se zbavit krtka

Plašičky a rušičky

Do krtčích chodeb lze vložit i ořechy uvařené v mýdlovém louhu z mazlavého nebo jádrového mýdla. Někdo používá dýmovnice, kterými krtka vykouří. Vsadit lze i na plašičky, které vydávají vibrace nebo zvuk. Ultrazvukové přístroje jsou k dostání v obchodech. Sami si podobnou plašičku vyrobíte z nastříhané PET lahve umístěné na kovové tyči. Lze zakoupit i kovové nebo plastové větrníky. Krtka lze vyhnat i průvanem při zpětném chodu vysavače.

Pasti a chemie na krtka

Speciální pasti, které zakopete do země, se nesmí dostat do styku s lidským pachem. Speciální Liquid gel se aplikuje do chodeb, krtek se jím umaže, následně jej olíže a do 10 dnů se otráví. Někdy se vám ale podaří i krtka chytit, když zrovna ryje své chodby, nebo do uvedené pasti. Když jej pak odnesete hodně daleko od vaší zahrady, možná, že se už zpět nevrátí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *