14 vánočních venkovních dekorací – ozdobte svoji zahradu nebo balkon

Venkovní vánoční dekorace nám pomáhají naladit sváteční atmosféru a přivítat hosty. Můžete mít spoustu světýlek na zahradě, dát průchod své kreativitě a vytvořit si nějakou venkovní vánoční výzdobu sami. Inspirujte se a dekorujte.

1.      Vánoční světelné koule

Vánoční světelné koule jsou skvělý nápad, jak si dekorativně nasvítit zahradu. Ozdobné koule zakoupíte, nebo si je vytvoříte z proutí a doplníte světýlky. Do každé koule zapleťte vánoční světýlka, připojte prodlužovací kabel a užívejte si vánoční pohodu.

2.      Ozdobte vchodové dveře chvojím i ozdobami

Vánoční dekorace vchodových dveří je tradiční nápad. Můžete je však letos ozdobit netradičně. Čerstvé chvojí, ozdoby, stromečky a věnec jsou osvědčenou vánoční dekorací. Ověnčení dveří vytváří pocit útulnosti a zve hosty do vašeho domu. Nebo využijte předpřipravené umělé adventní věnce s LED osvětlením od českého výrobce EMOS.

3.      Vánočně ozdobená okna

Ozdobte si okna do vánočního dekoru. Ozdobné dekorace do oken doplňte stříkaným sněhem, vločkami, hvězdičkami i vánočním světelným řetězem. Vyzdobte svá okna z venku i zevnitř.

4.      Mrazivé svícny na svíčky

Ledové misky plné sněhu jsou úžasný nápad, jak uložit vánoční svíčky. Vhodné skleněné misky a svícny doplňte sněhovým nástřikem a chvojím, jmelím nebo třeba cesmínou.

5.      Sněhulák z kelímků

Vytvořte si sněhuláka z kelímků. Návodů a variant je více. Výroba sněhuláků bude bavit i vaše děti. Navíc se jim sněhuláci na Vánoce budou jako výzdoba určitě líbit. Jaký bude ten váš sněhulák z kelímků?

6.      Vánoční lucerny

Lucerny s rustikální patinou, z kovu či dřeva, které budou ozdobené chvojím, naplněné drobnými baňkami a ozdobené stuhou můžete i se svíčkami postavit vedle dveří, na terasu, balkon nebo okno.

7.      Židle ozdobené vánoční stuhou

Ozdobte své židle stuhou. Jde o krásnou vánoční dekoraci a využijte smyslu pro detail při jejich výzdobě. Hodí se do jídelny, na krytou terasu i lodžii. Lze použít i na obyčejnou židli i zahradní křeslo.

8.      Vánoční osvětlené schodiště

Vánoční světýlka na zábradlí kolem schodiště, zajistí, že večer půjdete bez potíží po osvětlených schodech. Navíc dodají vašemu domu nádhernou a nostalgickou atmosféru. Vánoční atmosféra je díky nim prostě dokonalá.

9.      Vánoční květináče

Nejen vánoční, ale i celo zimní dekorace v klasických terakotových či ozdobných kamenných květináčích se hodí k novým vilám i starým domům. Bohatá výzdoba v sobě kombinuje jehličí s různými listy a ozdobami. Vypadá krásně na sněhovém podkladu i bez něj.

10.      Světelné vánoční stromy

Překrásné zasněžené stromy se světly, nebo alespoň světýlky ověnčené holé větve stromů prozáří každou zahradu a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Instalací venkovních vánočních světýlek a aplikací umělého sněhu a si vytvoříte dokonalou zimní atmosféru, i když nenasněží.

11.      Vánoční truhlíky s chvojím

Chvojí ve vánočním truhlíku ozdobené vánočními ozdobami a šiškami doplní vánoční atmosféru. Doplňte březové větvičky, jmelí i baňky. Fantazii se meze nekladou.

12.      Vánoční papírové ozdoby

Vyrobte si na Vánoce vlastní papírové ozdoby. Variant je nespočet a můžete popustit uzdu vaší fantazii. Krásné vánoční dekorace z papíru použijete na zdobení svého interiéru.

13.      Živé květiny na Vánoce

Nezapomeňte na Vánoce na živé květiny. Nemusí to bát jen vánoční hvězda a vánoční kaktus, cibuloviny, petrklíče či konvalinky. Co třeba rudé květy amaryllisu?

14.      Adventní věnec

Tradiční adventní věnec prostě v předvánočním období nesmí nikdy chybět. Můžete si jej koupit hotový nebo si jej vyrobit sami.

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *