Zimní dekorace zahrady je jako barevná přikrývka

Se zimou padá na naši zahradu šeď, tma a ponurá mlha. Krásné květy už dávno odkvetly, barevné listí již dávno opadalo a záhonky se rozbahnily. Pokud byste se ale chtěli z okna dívat na krásnou zimní přírodu, čtěte dál. V našem článku můžete načerpat inspiraci k ozdobení a oživení okolí vašeho domu.

ID-100149405

Zahrada se na zimu ukládá k spánku, ale vám se spát nechce? Raději byste se dívali na krásnou, živou zahradu plnou zajímavých, ale i užitečných dekorací?

Ptačí budka pro živou zahrádku

Velmi praktickou dekorací, která doslova vdechne vaší zahradě jak barvy, tak život, je ptačí budka. Ptáčci, kteří se na ni slétnou, mohou oživit váš balkon, terasu, parapet či celý dvorek. Zároveň děláte dobrou věc, neboť díky vám ptáčci přežijí zimu, a podle toho, jaké jim budete dávat laskominu, si možná i pochutnají.

Ptačí budku můžete vyrobit ze dřeva, z keramiky nebo také z plastu. Dřevěná budka je asi nejklasičtější podobou ptačí budky. Na druhou stranu ani dřevěné budce nemusíte dávat běžnou podobu domečku se stříškou. Fantazie se meze nekladou, můžete si vymyslet, jakýkoli styl a tvar. Tedy pokud se vám jej podaří vyrobit.

Jako druhý materiál jsme uvedli plast. Pro plastovou ptačí budku vám postačí stará pet láhev. Když do ní vyřežete okénka a zapravíte je tak, aby se ptáčci nepořezali, budete mít stylovou, levnou a recyklovanou ptačí budku.

A jako poslední, třetí materiál jsme uvedli keramiku. Postačí vám starý květináček s keramickou podložkou. Do květináčku nasypete zrní a přikryjete podložkou. Připevníte a otočíte tak, aby se zrní sypalo z květináče do podložky/mističky.

Okrasné truhlíky v zimním stylu

Jakmile zahrada ztratí svoji zeleň, neleňte a obnovte ji. Co vám pomůže? Využijte truhlíky, květináče a větvičky neopadavých jehličnanů. Hodit se budou i usušené větvičky s šípky, břečťan či ptačí zob.

wdow box 2Věnec na dveře přivítá hosty

K adventní době patří věnce se svíčkami. Věnce se však hodí i na dveře. Nemusíte však vytvářet složité kruhové věnce z jehličnatých větviček, namísto dekorace na dveře postačí i větvička se zvonečky, které budou zvonit ve větru.

winter-wreath29

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *