Zahradnická sezóna se blíží a správná sekačka vám ji zpříjemní

Jaro je tu a s ním přichází i péče o zahradu. Postupné sázení a starání se rostlinky na zahrádce budete průběžně střídat se starostí o stromy, nebo trávník. Ten potřebuje pravidelně zkracovat, aby byl stále hezký a zdravý. K sekání je potřeba pořídit správného pomocníka. Která je ta správná sekačka, se kterou vám bude dělat tato nutná práce na zahradě radost?

Skitterphoto / Pixabay

Trh je přehlcen

Na trhu seženete sekačky mnoha druhů, provedení i značek a vyznat se v nich je opravdu složité. Proto vám chceme výběr usnadnit naším krátkým manuálem. Nastudujte si naše informace, které vám ve zkratce vysvětlí, proč a jak vybrat sekačku na zahradu, která vám bude sloužit tak, jak má.

Sekačka a její druhy

Nejdříve se rozhodněte, jakou sekačku vybrat. Benzínovou, která nepotřebuje elektrické připojení; elektrickou, u které je nutné stále hlídat kabel, zda-li je dostatečně dlouhý a nezavazí při sekání; akumulátorovou, která lze nabíjet a zvládne pouze menší pozemek; nebo ruční, se kterou se musíte tahat a zvládnete s ní naráz posekat opravdu jen menší plochy, protože pro větší jsou ruční sekačky velmi nepohodlné?

Typ sekačky

Typů sekaček máme několik, my doporučujeme ty nejklasičtější, rotační. Moderní rotační sekačky jsou nastavitelné a tak můžete posekat trávník podle vaší chuti – kratší, delší…

Výkon a materiál

Co se výkonu týče, elektrické sekačky dosahují výkonu od 1 000 W do 2 300 W a benzinové od 1 500 W do 6 500 W. Lze tedy na první pohled vidět, že benzinové jsou výkonnější. To s sebou může nést ale potíž toho, že mohou být hlučnější.

Materiálem se potom různé sekačky také liší. Nejlevnější sekačky jsou vyráběné z ABS plastů. Průměrné jsou potom z kovů, ale nejlepší jsou slitiny. Jsou sice dražší, na trhu patří k těm nejdražším vůbec, ale na druhou stranu – cena se kompenzuje dlouhou životností a 100 % výkonem.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *