Výběr podlahy do bytu či domu

Při zařizování nového bytu či domu se často zaměřuje na to, jak prostory vymalovat, málo kdy se ovšem rádci zaměří i na podlahové krytiny, které jsou velmi podstatné. Je jedno, že podlahu vám nepochválí každý návštěvník. Je důležité vybrat takovou, která se vám bude líbit, bude se snadno udržovat.

midascode / Pixabay

Nakonec i návštěvníci si všimnou zajímavého koberce příjemného na dotek, zajímavého designu podlahy, provedení, zajímavých dlaždic. Zmiňujeme zde různé typy, protože každý preferuje něco jiného. Když se mluví o podlahách, nelze jednoznačně říci, co je in, co musíte mít, aby vám ladilo k modrým stěnám… Zde opravdu nehraje roli, zda se vám parkety budou hodit k proutěnému nábytku.

Nejběžnější varianty

Mezi velmi běžné volby patří plovoucí podlaha. Když se provede kvalitně, odolá i tahání nábytku. Horší to je možná s udržováním. Ti, kdo tvrdí, že čím více vody a saponátu, tím je podlaha čistější, by za chvíli kupovali novou krytinu. Příliš vody totiž tzv. plovoučky ničí!

Další častou volbou je dlažba, která je především v létě oceňovaná – je vždy chladná. Dlaždice mají navíc vysokou odolnost a je radost je udržovat. Hospodyňky se mohou vyřádit na leštění a čištění spár.

Linoleum patří k poslední, velmi časté volbě co se podlahových krytin týče. Je mnohem levnější než plovoucí podlaha. Pokud si myslíte, že se do linolea otlačí těžký nábytek a udělají se do něj hned škrábance, máte pravdu jen částečně – kvalitní linoleum odolá i větší zátěži.

midascode / Pixabay

Stará škola

Nejen na zámcích, ale i ve starých bytech pořád můžete vidět parkety, které byly oblíbené pro svoji udržitelnost a rozmanitý design.

Koberce se dnes považují taktéž za starší módu. A to hlavně stylem od zdi ke zdi. Pořád jsou ale lidé, kteří koberec doma potřebují pro pocit pravého pohodlí. Právě pro tyto případy je na trhu velká škála barev, tvarů, rozměrů i materiálů, z nichž jsou koberce tvořeny.

Alternativy

Méně častými variantami jsou potom měkčený vinyl a marmoleum. Měkčený vinyl napodobuje dřevo, ovšem je lepší v tom, že lze jakkoliv umývat a odolá i velké zátěži. Marmoleum je potom přírodní linoleum, které je taktéž oslavováno pro svoji odolnost.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *