Vícedílné obrazy na zeď

Připadají vám vaše stěny holé? Toužíte po jejich oživení? Vyzkoušeli jste už obrazy? Současná doba nahrává tomu, že si nemusíte pořizovat originály ani jiná klasická díla. Vyzkoušet můžete retro obrazy, krajiny, květiny, města či abstraktní umění. Pokud vám však obyčejné obrazy připadají nudné, vyzkoušejte tedy obrazy vícedílné

V poslední době se rozmohl nový trend, co se dekorací stěn týče. Klasické obrazy jsou již passé a dnes jsou v módě obrazy vícedílné, které prozáří pokoj, dodají mu styl a navíc vyplní prázdnou stěnu.

Co jsou to vícedílné obrazy?

V podstatě je to jeden velký obraz rozdělení do několika menších. Vícedílný obraz představuje puzzle nebo dřevěné kostky, ze kterých se skládá obrázek. Jednotlivé obrázky tvoří dohromady jeden velký obraz, ale to neznamená, že byste je museli mít pověšené na stěně těsně vedle sebe. Kdyby tomu tak muselo být, mohl by malíř rovnou vytvořit pouze jeden obraz. Kouzlem vícedílných obrazů je to, že si je můžete poskládat, jak se vám zlíbí. Můžete je dát vedle sebe, tak aby tvořily obraz, ale můžete mezi nimi udělat mezery. Můžete je i rozmístit po stěně daleko od sebe nebo do zvláštních úhlů. A když se vám zachce, tak je ani nemusíte mít na jedné stejné stěně.

Vícedílné obrazy tvoří spíše dekorativní prvek, který má oživit místnost, nejsou uměleckým dílem. Často jde spíše o plakáty či fotografie. Snažte se je tedy zakomponovat do místnosti, tak aby ladily s ostatními dekorativními prvky. Dejte pozor hlavně na to, aby se jejich barva příliš netloukla s výmalbou pokoje.

Namaluj si sám

Jestli máte kreativní duši nebo šikovné děti, můžete si takový vícedílný obraz vyrobit sami. Stačí mít kvalitní papír, barvy a dobrou představivost. Nemalujte však několik jednotlivých obrázků. Papíry si poskládejte k sobě, klidně je dočasně a nenápadně spojte, tak aby spoj nezanechal trvalé následky. Namalujte jeden jednoduchý obraz, který bude spíše o barvách, než o dokonalých tvarech. Nesnažte se zachytit pohled na město a další náročnou práci postavenou na detailech.

Namalujte velkou květinu, kterou pak do detailu celou vybarvěte. Obrázky rozpojte a umístěte na stěnu.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *