Vdechněte svému domovu kouzlo podzimu

Venku nastaly nepříjemné plískanice, se kterými nás opustilo sluníčko i pestré barvy podzimu. Pokud si však chceme krásu podzimu uchovat, můžeme si domov vyzdobit dekoracemi, které vašemu bytu či domečku vdechnou kouzlo podzimu. Pro inspiraci si přečtěte náš článek.

ID-100222574

Na podzim se můžete nechat inspirovat podzimem samotným a svůj domov si vyzdobit v tónech padajících listů, rezavějící trávy či přírodních odstínů kůry stromů. Příroda je místem, které je plné inspirace a krás. Díky přírodním dekoracím můžete svůj domov proměnit v kouzelné, útulné místo, kam se budete rádi vracet.

Hřejivé tóny a přírodní odstíny

Na podzim zahalte svůj domov do hřejivých odstínů zemitých a přírodních barev. Oblečte svoji postel do podzimního kabátu, v podobě podzimně laděného povlečení. Stejně jako postel můžete využít podzimní tóny i u dalších textilií v domě, například povlaků na polštářky, ubrus na stůl, utěrky, podušky na židle či závěsy.

Kromě textilií můžete do podzimních barev ladit i dekorace nebo nádobí. Již jsme naznačili, že podzimní barvy jsou zemité a přírodní, proto aplikujte barvy, jako jsou oranžová, okrová, hnědá, žlutá či červená. Vše však vybírejte v tlumených, nikoli zářivých odstínech.

ID-100257933

Podzim plný světel aneb svíčky, svícny a lampióny

Podzim je nejčastěji spojován s Dušičkami nebo také Halloweenem. U obou těchto příležitostí se využívají svíčky, svícínky a lampiony. A svíčky nejsou vhodné jen pro Halloween, svíčky jsou vhodné i jako dekorace, která dodá vašemu domovu kouzlu bezpečí a útulnosti.

Svíčky navozují intimní a osobní atmosféru oproti žárovkám či zářivkám, které jsou až nepříjemně neosobní. Svíčky samy o sobě mohou být samostatnou dekorací, zároveň je však můžete dozdobit ručně vyrobeným a originálním svícínkem či barevným lampiónem.

Závěsné dekorace dotvoří atmosféru

Nejvíce tradiční dekorací bývají obrázky, které samozřejmě můžete využít i v podzimní sezóně. Stěny můžete ozdobit jak malovanými obrazy laděnými v podzimních barvách, fotografiemi pestrobarevných stromů či samolepkami s podzimími motivy. Kromě obrázku si můžete na stěnu či na strop aplikovat i závěsnou dekoraci, například na provázek navázané barevné listy.

Kytice vdechne život

Říká se, že kytka dodává neživému pokoji život a energii. U podzimních květin je tomu sice trošku jinak, ale přesto jsou kytice dokonalou dekorací, která pokoj zjemní. Do barevných váz postavte kytici podzimních listí či suchých květin.

A jakým podzimním dekoracím dáváte přednost vy?

ID-100167778

Zdroj obrázků: www.freedigitalphotos.net

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *