Vánoční dekorace, které neomrzí

Vánoce jsou čím dál blíže a ti z vás, kteří pozapomněli přinést vánoční atmosféru domů – nepanikařte, my vám ve zkratce připomeneme pět hlavních a jednoduchých dekorace, které každou domácnost připraví na tento čas pohody a lásky.

corinnalichtenberg1 / Pixabay
corinnalichtenberg1 / Pixabay

Věnec

Velice typickým symbolem Vánoc je věnec, který se hodí zároveň jako dekorace. Většina z nás by už měla mít doma adventní věnec s jednou zapálenou svíčkou. Věnec ovšem můžete pověsit i na dveře, nebo nad ně. Může však zdobit i prostírání nebo ubrousky, které tak vytvoří krásnou dekoraci při každém adventním obědu.

Jmelí

Nejlepší je darované jmelí, jedině to přinese rodině štěstí a ochrání ji! Když už však takové dostanete, nemusí posloužit pouze na polibek, ale může ozdobit jídelní stůl, můžete jej zavěsit ke stropu nebo nad dveře. Hlavně jej dejte někam, kde bude na očích a bude zdobit domácnost. Je škoda, aby skončilo v šuplíku nebo ještě hůř – v koši!

Unsplash / Pixabay

Světýlka

Světýlka nepatří jen na stromeček! Můžete jimi vyzdobit okna, pověsit je na zeď, hodí se i ven, kde mohou ozdobit stromky, obvod dveří nebo obvod verandy. Fantazii se meze nekladou. Světýlka jsou univerzální, mohou být barevná, mohou blikat nebo jen svítit.

Svíčky

Během vánočního času se má relaxovat, užívat si cukroví a pohádek při pití čajů a sledování pohádek s rodinou doma, v teple. Proto je vhodné ztlumit všechna světla – jak na to? Jednoduše zapalte tolik svíček, kolik se vám domů vejde! Vytvoří úplně jinou atmosféru – intimní, romantickou, ale i plnou pohody. A nezapomeňte na svíčky na adventním věnci!

cegoh / Pixabay

Andělíčci

Andělé, poslové Boha přinášející lidem lásku, dobro, odpuštění, by neměli chybět v žádné domácnosti. Budou vás věrně střežit nejen po dobu Vánoc, ale po celý rok. Proto jde o univerzální dekoraci, ať už v podobě obrazu, anebo dřevěné nebo keramické postavičky.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *