Vánoce v severském stylu u vás doma

Hledáte-li inspiraci pro netradiční vánoční výzdobu, máme pro vás tip. Letošní trendy jsou nakloněny severskému stylu. V řadě zvyků jsou naše Vánoce podobné těm švédským s drobným rozdílem. Dárky nenosí Ježíšek, ale skřítek.

pasja1000 / Pixabay

I jejich výzdoba je krapet odlišná, což může vnést trochu inovace do vaší výzdoby. Jestliže si příliš nepotrpíte na pestrobarevnou dekoraci, cirkusového dojmu, bude se vám tato velmi zamlouvat. Obdivovatelé všeho skandinávského budou zajisté nadšeni. Doplňky v tomto moderním útulném designu zemitých barev a přírodních materiálů vytváří příjemnou atmosféru. Minimalistické linie, typické pro severský design, doplňuje i rustikální vzhled, který si ihned zamilujete.

Vánoce jsou o setkání s blízkými

Na severu Evropy mají vánoční svátky spíš kulturní a společenský význam. Mnohem více než o dodržování tradic je to o setkání se s milovanými. Tradiční výzdobu tvoří stejně jako u nás vánoční stromečky, adventní věnce, betlémy, perníkové a marcipánové ozdoby. K oblíbeným vánočním motivům patří například losi, sněhové vločky a skřítci. Starou klasikou je pak cesmína a jehličí se slámou. Sláma patří k tradičnímu švédskému materiálu, využívaném při vánočních dekoracích. Vyrábějí z ní ozdoby na stromeček jak v interiéru, tak pro venkovní dekorace. Ve zvyku mají zdobit dva stromečky naráz – jeden doma a druhý venku.

congerdesign / Pixabay

Vánoční doplňky v jednoduchém stylu

Chcete-li si vyzdobit domov ve švédském vánočním stylu, vybírejte doplňky v jednoduchém designu. Vynechejte zlaté lesklé dekorace a vsaďte na studenou ocel. Nezapomeňte také na slaměného kozla, který pochází ze starodávné švédské tradice. Dříve sloužil jako pomůcka ke strašení nejen dětí, ale i dospělých. Chránit se před ním lidé mohli tak, že mu nabízeli peníze a vánoční dobroty. Přibližně v 19. století se změnil kozel v hodnější bytost, jež dětem začala dávat dárky během zimních prázdnin.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *