Vánoce a zahradní dekorace

Vánoce platí za nejkrásnější svátek v roce. Když pomineme všechen ten shon a stres, přinášejí sebou i rodinnou pohodu, blízkost milovaných a pastvu pro oko. Celý interiér krásně voní, vše se leskne, hraje různými barvami a večer příjemnou atmosféru vykouzlí osvětlení.

Zahradní dekorace o Vánocích

Ovšem nejen dům, ale také naše terasa, balkón, okenní parapety či zahrada si zaslouží péči. Jak lze vytvořit i na zahradě příjemnou atmosféru, si prozradíme v dnešním článku. Mnohdy stačí dobrý nápad a přírodní materiály, které vás nic nestojí.

Stromeček v  květináči

Není nad přírodní dekorace a zahrada si to zaslouží obzvlášť. Vánoční stromeček upevněte do velkého květináče. Kolem nasypte kamínky, šišky a ozdobit můžete sušeným ovocem a různými rostlinkami, kterým zima nevadí. Mezi takové patří i různé druhy okrasných travin. Vedle postavte lucerničku, která zajistí, že vítr nesfoukne plamínek svíčky.

Vánoce

Balení rostlin proti mrazu

Mnohé rostlinky či stromečky se na zimu balí, aby nám neumrzly. Letos můžete tento nezbytný krok pojmout netradičně a zabalit je originálním způsobem. Použijte pytlovinu, uvažte mašli, ozdobte šiškami, klacíky, jmelím. Takové krytí rostlin splní účel a ještě i ozdobí.

Vánoční dekorace

Kupované dekorace

Pokud se vám nechce nic vyrábět a vymýšlet, lze koupit různé venkovní osvětlení včetně figurek dokonce i samotného Santu v životní velikosti. Usadit ho můžete na prázdnotou zející zahradní lavičku nebo sáně, které najdete někde v kůlně. Před něj lehce naaranžujte pytel s dárečky a vaše terasa či zahrádka rázem ožije. Když se vám povede sehnat i soby, máte vyhráno. Hezky vypadá i sněhulák, bohužel mnohdy se kvůli nedostatku stavebního materiálu – sněhu, musíme uchýlit ke koupi hotového sněhuláka. Při výzdobě neváhejte použít přírodní materiál. Taková dekorace pak vypadá mnohem přirozeněji a nic vás to nestojí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *