Vánoční zahradní dekorace: Jaké to jsou?

Vánoce platí za nejkrásnější svátek v roce. Když pomineme všechen ten shon a stres, přinášejí sebou i rodinnou pohodu, blízkost milovaných a pastvu pro oko. Celý interiér krásně voní, vše se leskne, hraje různými barvami a večer příjemnou atmosféru vykouzlí osvětlení.

Andrew-Art / Pixabay

Ovšem nejen dům, ale také naše terasa, balkón, okenní parapety či zahrada si zaslouží péči. Jak lze vytvořit i na zahradě příjemnou atmosféru, si prozradíme v dnešním článku. Mnohdy stačí dobrý nápad a přírodní materiály, které vás nic nestojí.

Stromeček v  květináči

Není nad přírodní dekorace a zahrada si to zaslouží obzvlášť. Vánoční stromeček upevněte do velkého květináče. Kolem nasypte kamínky, šišky a ozdobit můžete sušeným ovocem a různými rostlinkami, kterým zima nevadí. Mezi takové patří i různé druhy okrasných travin. Vedle postavte lucerničku, která zajistí, že vítr nesfoukne plamínek svíčky.

RoyBuri / Pixabay

Balení rostlin proti mrazu

Mnohé rostlinky či stromečky se na zimu balí, aby nám neumrzly. Letos můžete tento nezbytný krok pojmout netradičně a zabalit je originálním způsobem. Použijte pytlovinu, uvažte mašli, ozdobte šiškami, klacíky, jmelím. Takové krytí rostlin splní účel a ještě i ozdobí.

angelinaelv / Pixabay

Kupované dekorace

Pokud se vám nechce nic vyrábět a vymýšlet, lze koupit různé venkovní osvětlení včetně figurek dokonce i samotného Santu v životní velikosti. Usadit ho můžete na prázdnotou zející zahradní lavičku nebo sáně, které najdete někde v kůlně. Před něj lehce naaranžujte pytel s dárečky a vaše terasa či zahrádka rázem ožije. Když se vám povede sehnat i soby, máte vyhráno. Hezky vypadá i sněhulák, bohužel mnohdy se kvůli nedostatku stavebního materiálu – sněhu, musíme uchýlit ke koupi hotového sněhuláka. Při výzdobě neváhejte použít přírodní materiál. Taková dekorace pak vypadá mnohem přirozeněji a nic vás to nestojí.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *