trendy koupelny

Trendy koupelny pro rok 2022: Jaké obklady frčí ve světě?

Obklady jsou klíčovým prvkem koupelny. Nejenže chrání zdi před vlhkostí, ale také dodávají koupelně nezaměnitelný ráz. Jaké obklady zvolíte, ovlivní to, jak se budete v koupelně cítit i jak dobře nebo špatně se vám bude uklízet. V roce 2022 se designéři rozhodně nedrží zpátky. Podívejte se na aktuální trendy v obkladech. 

Klasické bílé čtverce letos prostě nefrčí. Majitelé nemovitostí se při rekonstrukcích rozhodně nedrží zkrátka. Jsou odvážnější a nemyslí tolik na to, aby byla koupelna neutrální a „dobře se prodala“. Naopak se snaží svou koupelnu co nejvíce personalizovat, aby odpovídala jejich vkusu a cítili se v ní dobře. Koneckonců teď trávíme doma mnohem více času, a ještě asi nějakou dobu budeme, tak to tam chceme mít hezké.

Obklady jsou velmi dynamickým prvkem. Dokážou udělat mnohem víc než pouhý nový nátěr, protože mění povrch, vytvářejí hloubku a optické iluze. Změní nejen to, jak koupelna vypadá, ale hlavně to, jak se v ní cítíte. Interiéroví designéři proto volí obklady na co největší plochy a nebojí se bohatých textur, živých barev a neobvyklých vzorů. Prostě se baví.

Zelené trojúhelníky

Aktuálním barevným trendem je specifická barva olivové větvičky. Představte si ji jako tmavě zelenou barvu, lehce do hněda. Tuto barvu firma Pantone zvolila barvou roku 2022, protože symbolizuje obnovu a uzdravení, po kterých teď tolik toužíme. Navíc je to neutrální barva, podobně jako béžová nebo krémová, jen mnohem neobvyklejší a zajímavější. Zelená se tedy stěhuje do našich ložnic, obýváků i kuchyní. A koupelny následují. 

K neobvyklým barvám se přidávají i neobvyklé tvary. Když se řekne obklady, představíte si čtverce nebo obdélníky? Zamyslete se znovu. Trojúhelníky dodají koupelně hravost.   

Mřížky s kontrastními spárami

Čtverce a obdélníky úplně nezmizí. Pokud jim chcete dodat trochu současný styl, rozmístěte malé čtverce jako mřížku. Tím vznikne sice klasický vzhled s dávkou nostalgie, ale bude mít trendy nádech. Když kachličky doplníte kontrastními spárami, bude vzor výrazněji vystupovat, čímž získá i klasická bílá koupelna na zajímavosti.

Obklady s texturou

Klasické obklady – hladké, pravoúhlé a lesklé – jsou oblíbené z mnoha důvodů. Jednoduše se instalují, čistí a dobře se kombinují s moderním příslušenstvím. Ale mohou působit zbytečně sterilně ve světě, který čím dál tím víc tíhne k pohodlí. 

Designéři proto sahají po uklidňujících texturách. Oblíbené jsou trojrozměrné povrchy vystupující do prostoru, který vytváří reliéf. Měly by člověka namotivovat, aby přišel blíž a pořádně si he prohlédl. V koupelnách většinou bývá více zdrojů světla, které dávají struktuře obkladů krásně vyniknout. 

Vzorované obklady a tapety

Tapety v koupelně nejsou úplně běžné, ale proč vlastně ne? S dnešními technologiemi se dají pořídit tapety odolné vlhku, které jsou do koupelny vhodné. Třeba spojení černobílých kachliček a tapety s černobílou kresbou bude vypadat neobvykle, přitom jednoduše a nepřeplácaně. 

A co vy? Vybrali byste si některý z letošních trendů nebo zůstanete u neutrální klasiky?

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *