koupelnová sestava dřevo

Jak vypadá stylová hnědá koupelna? Inspirace pro vás

Moderní stavební materiály a designová řešení dnes umožňují v koupelně realizovat jakoukoliv fantazii. Hnědá koupelna je stále velmi vyhledávaným stylem interiéru. Jak může vypadat stylová vnitřní koupelna v hnědých tónech? Tady je inspirace.

Mít hnědou koupelnu je v poslední době stále více populární. Barevný design koupelny i celého domova má velký dopad na citový a fyzický pocit člověka. Každý den začínáme tím, že navštívíte koupelnu, proto jejímu designu věnujte pozornost.

Hnědá koupelna a její klady a zápory

Hnědá koupelna má sama o sobě jedinečný relaxační efekt. Díky tomu je místnost plná atmosféry pokoje a klidu. Nábytek a doplňky hnědé barvy pomohou vytvořit skutečně obdivuhodný interiér, který je domácky útulný a současně ušlechtilý. Díky své neutralitě je hnědá vnímána a přijímána snadno. Pohled na ni časem neunavuje. Jen dávejte pozor, aby hnědá koupelna nebyla moc tmavá.

Hnědá dlažba a obklad v koupelně

Třeba dlaždice s barvou dřeva přidává interiéru jedinečný vhled a patřičnou hloubku. Při použití monochromaticky hnědých dlaždic a obkladů může být však koupelna příliš tmavá a ponurá. Nadbytku hnědého může vizuálně zmenšit koupelnu. To je důvod, proč stojí za to kombinovat interiér s jinými barvami, a využít třeba oblíbené béžovo hnědé kombinace.

Hnědé dlaždice a obklady

V převážné většině případů si budete muset vybrat jednu ze tří variant hnědé dlažby a obkladů. Jednobarevné keramické, v designu kamene nebo dřeva. Pokud chcete získat stylovou a velkolepou koupelnu, zkuste kombinovat mozaiku s hlavní dlažbou. Hnědá dlažba vypadá skvěle v klasickém i v moderním interiéru. Pomůže vnést domácí pohodu do koupelny a dát jí přirozeně útulný vzhled. Tmavě hnědé stěny příznivě navíc odrážejí sněhově bílou barvu sanitární keramiky.

Barevné kombinace v hnědé koupelně

Hnědá, stejně jako jiné barvy, by neměla být všude. Proto byste měli najít nejvhodnější barevnou kombinaci. Perfektní harmonie dosáhnete s barvou čokolády v kombinaci se všemi druhy odstínů béžové. Bez ohledu na to, zda jde o světle hnědou, pískovou, kávovou, krémovou nebo jasně karamelovou. V této paletě barev můžete pozvednout klasickou kombinaci do originálního vzhledu.

Bílá barva je univerzální a její kombinace s hnědou vypadá zcela nepřekonatelně. Vynikajícím řešením je třeba šachovnicové střídání těchto dvou barev na dlaždicích koupelny. Díky bílé barvě bude koupelna vypadat mnohem světlejší a svěžejší.

Pokud jde o jasné barvy, jejich kombinace s hnědou často vypadá dost nevhodně. Přechod se však dá překlenout pomocí bílého nábytku a sanitární keramiky. Můžete třeba vyzkoušet světle zelenou barvu, anebo červené doplňky. Nekombinujte hnědou se žlutou. Ale vášnivé tóny červené zdobí vaši hnědou koupelnu.

Osvětlení koupelny laděné do hnědých tónů

Světlo zaplní interiér teplem a přidává koupelně jedinečný nádech. Vizuálně ji rozšiřuje a skryje nedostatky. Proto věnujte pozornost osvětlení koupelny. Bezpodmínečně dejte k hlavnímu osvětlení samostatné osvětlení i zrcadlu.

Nábytek a doplňky v hnědé koupelně

Pokud jsou dlažba a obklady v koupelně v hnědých tónech, nábytek je lepší vybrat bílý nebo béžový. Tato kombinace vypadá stylově a dodá místnosti nádech luxusu. Pěkně vypadá i kombinace šedého nábytku a hnědých zdí. Pěkné je i propojení přírodních odstínů dřeva na nábytku. Pokud máte podlahové dlaždice se vzhledem kamene, ideální kombinace je se skleněným nábytkem, zrcadly a kovovými nebo chromovými dekorativními prvky. Slaďte také předložky, prkénko WC a další drobnosti do hnědé barvy.  

Autor příspěvku: Pavla Růžičková

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *