Stylová kuchyně pro pohodlné vaření

Byt není jen naším domovem, ale také celoživotním dílem, ve kterém se odrážíme my samotní. Přestože byt na začátku kompletně vybavíme a v podstatě dokončíme, dále se o něj staráme, šperkujeme jej a zkrášlujeme k dokonalosti našich představ, které se však rok od roku mění. Jaké vychytávky nám pomou udělat z našeho domova a naší kuchyně stylové a útulné místečko, kde se bude vařit jedna báseň?

ID-10090327

Abychom se ve svém bytě cítili dobře, musí náš byt zároveň být i naším domovem. Možná se smějete, že to je přeci samozřejmost. Bohužel tomu tak není. Velké množství z nás žije v bytech, ve kterých se necítí zcela ve své kůži. A nejen z tohoto důvodu vám přinášíme článek o tom, jak ze své kuchyně udělat hřejivý krb, který nikdy nevyhasne. Vždyť kuchyně je místem, kde trávíme svůj volný čas, kde se scházíme s rodinou a mnohdy i přáteli.

Strhněte pozornost na detail

Jednou z prvních vychytávek, která je snadno proveditelná a aplikovatelná, je strhnout pozornost na detail, kterým bude jeden nový a drobný, ale strhující prvek. Například si můžete pořídit pár červených hrníčků s bílým puntíky a ještě červenějšími podšálky, nový černý regál na vína, rádio z První republiky či retro topinkovač v pastelově žlutém provedení.

ID-10081068

Dekorace, co stojí jen čas

Nejlepšími dekoracemi jsou ty, které vás stojí jen čas, tedy dekorace, které si sami vytvoříte. Například své staré židle můžete v provensálském stylu natřít na bílo a dozdobit je pruhovaným nebo kytičkovanými poduškami.

Stejně tak si můžete vyrobit vlastní vázu či květináč. Stačí si vzít starou sklenici na zavařování nebo keramický květináč, barvičky a štětec nebo ubrousky a lepidlo. Do malovaných zavařovaček si ale nemusíte dávat jen květiny, můžete v nich skladovat bylinky koření nebo jiné dobroty.

Běžné věci namísto dekorací

Určitě někde ve spod kredence skladujete mísu na ovoce po babičce, hliněnou formu na bábovku či vánočku a květovaný, smaltový pekáč od maminky. Všechny tyto běžné věci můžete použít jako dekorace. Stačí pro ně najít vhodné místo. Stejně tak se dekorací mohou stát nádoby na kávu, skleničky s kořením či mísy s ovocem. Využít můžete jakoukoli, ve vaší kuchyni běžně se vyskytující věc.

ID-100107286

Podzimní dekorace

S každou sezónou si navíc můžete svůj domov vyzdobit v duchu ročního období či známého svátku. Teď na podzim aplikujte kytici barevného listí, mističku s žaludy či šípky. Všechny plody podzimu můžete nasypat do vámi malovaných váziček a skleniček.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *