Skleněná dekorace do zahrady

Léto je téměř za dveřmi. Teplota šplhá po teploměru a my tak trávíme více času venku. Přestože je příroda dokonalá sama za sebe, určitě se nebude zlobit, když jí trochu pomůžeme a doladíme jí originálními doplňky, které rozzáří exteriér našeho domu, tak jako úsměv rozzáří podmračenou tvář. Pojďme se společně inspirovat skleněnými dekoracemi.
onion-628612_1280

Říkáte si, že sklo do přírody nepatří? Co když je však nebudete vyhazovat nikde v lese, ale recyklujete jej a použijete jej jako zajímavou dekorací vašeho dvorka, terasy či zahrady. Ptáte se, jak na to? Pak si přečtěte následující odstavce.

Květináčky ze džbánů

Zajímavým řešením hlavně pro cibuloviny, jako jsou tulipány, narcisy či hyacinty, jsou květináčky ze džbánů. Stačí totiž menší podestýlka, pár kamínků na ozdobu a mezi ně zasadit cibulku. Přes průhledné sklo džbánu či jiné sklenice pak uvidíte svíjející se kořínky, cibulky i rašící kytku.

Zavařovačka namísto vázy

Řezaným květinám pak namísto vázy poslouží jakékoliv sklo. Originálně však vypadají sklenice, které jinak jako vázy neslouží. Využít můžete například láhev od vína či od piva, zavařovací sklenici, nejlépe ještě se skleněným víkem a kováním.

hyacinth-747157_1280

Sklenice jako pokladnice vzpomínek

Originálně působí sklenice sloužící jako pokladnice vzpomínek. O čem je řeč? Až vyjedete v létě k moři a nasbíráte si mušle nebo písek, nasypte je doma do sklenic. Jednu zavařovací sklenici naplňte mušličkami a láhev od vína lávovým pískem od moře.

flower-689344_1280

Tip na závěr aneb skleněná zvonkohra

Velmi romanticky působící dekorací je skleněné zvonkohra. Zapomeňte však na křišťálový luxus, vaší zahrádce či verandě budou slušet spíše skleněné plátky namalované barvičkami na sklo. Takovou zvonkohru si můžete vyrobit i sami, pokud se bojíte vyřezat si ze skleněného plátu tvary pro vaši zvonkohru, pak si můžete koupit nepomalované skleněné ozdobičky a ty si potom namalovat. Velmi hezky vypadá zvonkohra ve tvaru ptáčků či kytiček.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *