Rámy a rámečky

Obrazy a fotografie dodávají domům a bytům kouzlo osobnosti, dolaďují interiér, vrývají do něj podobu majitelů a dům zlidšťují. Chcete dodat kouzlo vašemu domovu a rádi se díváte na své blízké? Tak si po domě rozmístěte fotografie. Co k tomu budete kromě fotografií samotných potřebovat? Zajímavé a designové rámečky, které si můžete nakoupit nebo vyrobit.

Square pictures at an exhibition

Rámy a rámečky nejsou přežitek, ale zajímavý dekorativní prvek. V současnosti, v době rozmachu interiérového designu nemusí volit klasické neosobní a neosobité rámečky. Naopak máte širokou škálu možností, ze které můžete vybírat, a to od starých historických rámů z bazarů, klasických minimalistických rámečků až po velmi originální rámečky, které si můžete vyrobit sami.

Inspirace a výroba rámečku

Jak si vyrobit rámeček sám doma a z čeho vůbec? V podstatě záleží jen a jen na vás. Použít můžete papír, látky, špejle, dřívka od zmrzliny, kamínky nebo mušle. Potřebovat budete lepidlo, štětec a barvičky.

Stačí si vybrat fotografii, pro kterou bude rámeček určen a podle ní pak vyrábět či dotvářet. Rámeček by měl k fotce pasovat, měl by s ní korespondovat a podtrhovat ji, nikoli zastiňovat.

Zajímavou technikou je technika ubrousková. Vyberte si ubrousky se zajímavým vzorem nebo zajímavými obrázky. Z ubrousků pak vystříhejte kousky, které chcete na rámeček umístit. Dále budete potřebovat lepidlo, postačí i herkules, který rozmícháte s trochou vody, a štětec na nanášení lepidla. Určitě budete potřebovat i nějaký podkladový rámeček, který jen dozdobíte. Rámeček by měl být dřevěný, aby na něm barvy i lepidlo drželo.

V první řadě si můžete rámeček natřít nějakou podkladovou barvou, která bude s obrázky korespondovat. Až barva zaschne, přiložte na rámeček obrázky z ubrousků, a to do míst, kde je chcete mít. Ubrousky pak opatrně přetírejte rozmíchaným lepidlem.

2815819786_edbb588db6_o_small

Rozmístění rámů

Druhou otázkou je, jak rámečky rozmístit. Rozmísťovat můžete podle toho, jak se vám budou líbit a hlavně podle toho, kde obrázky či fotky vyniknou. Zapomeňte na klasické rozmístění. Raději nakupte rámečky k sobě. Vytvořte z nich mozaiku a zaplňte tak prázdnou stěnu například nad pohovkou nebo kuchyňským stolem.

4601239041_9617f79eed_o

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *