Proč volit masiv a ne obyčejnou dřevotřísku?

Nábytek z masivu se nehodí jen na zahradu nebo do starých domácností. Naopak! I moderní doba je příznivá pro masiv, protože může vypadat velmi dobře a hlavně – je mnohem praktičtější!

CalinPop / Pixabay

Výhody a nevýhody masivu

Nábytek vyrobení z masivu září přírodou. Je to totiž nic než příroda. Jsou to opravdové stromy, opravdové dřevo. I proto mnohem více vydrží. Jejich životnost a odolnost je oproti obyčejné dřevotřísce mnohonásobná. Toto čisté dřevo navíc nezpůsobuje žádná onemocnění, kdežto lamino či dřevotříska kvůli značným úpravám mohou uvolňovat karcinogenní látky. Co si lidé navíc chválí je vůně, kterou masiv má. Vůně přírody, lesa, čerstvě nařezaných stromů.

K nevýhodě potom patří fakt, že se povrchy musí udržovat, aby zůstaly pěkné. Do dřeva se často udělají různé rýhy, ty lze ale jednoduše obrousit dle potřeb. Pozor je potřeba dát si i na to, že pokud nebude dřevo použité na nábytek dobře proschlé, postupně může již vzniklý nábytek popraskat. To nevadí u trámů nebo podlahy, ale u kuchyňské linky to není žádoucí.

Kde masiv využít?

Z masivu, jak již bylo řečeno, nemusí být jen zahradní sestava. Masiv se těší velké oblíbenosti i v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici, a dokonce i v koupelně. Každý povrch je nutné správně upravit a ošetřit a pak může sloužit právě jako část skříňky v koupelně nebo jako deska okolo umyvadla.

Autor příspěvku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *