Přivítejte podzim s novými dekoračními látkami

Příchodem podzimních měsíců se mění i trendy v bytových doplňcích. Pestré barvy střídají jemnější odstíny. Pokud prahnete po nějakých změnách v interiéru, nemusíte nutně investovat do nového nábytku, často stačí vyměnit bytový textil, tedy závěsy, potahy na sedací soupravě, povlaky na polštářích a podobně.

Chcete si něco ušít sami? V takovém případě hledáte jen dekorační látky. Pro závěsy zvolte blackout látky, přes které nepronikne světlo zvenčí a zároveň fungují jako tepelná izolace v zimě, na potahy vám postačí bavlna. Do dětských pokojíčků se zase hodí pohádkové motivy.

Proměňte i dětský pokoj

V dětském pokoji se trendy až tak nemění, protože ratolesti stále vyžadují pohádkové motivy, případně dětské látky s oblíbenými superhrdiny. I tak byste neměli na tuto místnost zapomínat, protože i vaše děti ocení nějakou změnu. Ušít můžete nejen povlečení a přehozy na postel, ale také třeba látkové domečky na hraní, deky a podobně.

Sedačka jako z obchodu

Přejděte z dětského pokoje do obývacího, jemuž dominuje už poměrně zašlá sedačka. Jestliže vám však stále vyhovuje svými rozměry a po funkční stránce jí nic nechybí, stačí na ni ušít potah či přehoz. Pro takové účely slouží takzvané potahové látky vyznačující se vyšší gramáží, takže zvládnou i neustálé používání.

S potahovými látkami uděláte spoustu parády nejen v obývacím pokoji, ale i v kuchyni. Potáhnete jimi například židle.

Bavlna v mnoha vzorech

Vyměňte letní ubrus na stole za nějaký podzimní. Bavlněné látky jsou pro ubrusy jako stvořené. Vhodné jsou také pro patchworky, ložní prádlo i závěsy. Bavlna je příjemný materiál, jenž nachází uplatnění v celém bytě, ale ušijete z ní klidně i oblečení.

Širokou nabídku takových látek najdete v e-shopu Bytema.cz, jenž se zaměřuje na bytový textil, koberce a PVC.

Autor příspěvku: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *